LAJMI I FUNDIT:

Vdes burri që i vuri flakën vetes para gjykatës ku gjykohej Trumpi – ai kishte një mesazh për amerikanët

Vdes burri që i vuri flakën vetes para gjykatës ku gjykohej Trumpi – ai kishte një mesazh për amerikanët

Burri që i vuri flakën vetes jashtë gjykatës së New Yorkut ku po gjykohej ish-presidenti amerikan, Donald Trump, ka vdekur.

Sipas policisë lokale, Maxwell Azzarello “u deklarua i vdekur nga stafi i spitalit”.


Por, koha specifike e vdekjes së tij nuk dihet ende, shkruan skynews, përcjell Telegrafi.

Ndryshe, Azzarello nga Florida mbante në dorë një pankartë ku paralajmëronte qytetarët për një grusht-shteti fashist nga presidenti aktual Joe Biden dhe Trump dhe më pas hodhi fletushka në ajër përpara se të digjej në një zonë të caktuar për protestuesit, në të cilat thuhet se shkruheshin disa teori konspirative.

Më pas ai nxori një kuti nga çanta e tij që besohet se përmbante një përshpejtues zjarri me bazë alkooli, duke i vënë kështu flakën vetes.

Policia reagoi menjëherë duke u përpjekur të shuante flakët me aparate zjarri dhe më pas Azzarello u dërgua menjëherë në spital ku u përshkrua si i gjallë por në gjendje kritike.

Bëhet e ditur se nga zjarri lëndime të lehta kanë pësuar edhe katër policë, edhe pse personi nuk kishte në shënjestër ndonjë person apo grup të caktuar.

Ndryshe, pavarësisht kundërshtimeve të Trump, gjyqi historik do të nis përsëri të hënën.

Trump akuzohet se ka ndryshuar në mënyrë të jashtëligjshme të dhënat e një biznesi për të mbuluar një pagesë prej 130 mijë dollarësh për aktoren e filmave për të rritur, Stormy Daniels, gjatë fushatës së tij zgjedhore të vitit 2016. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
“Pse nuk ke para”, babai gjunjëzohet para së bijës se nuk i blen dot një iPhone

“Pse nuk ke para”, babai gjunjëzohet para së bijës se nuk i blen dot një iPhone

Azia
Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Amerika Latine
Majmunët “pushtuan” një qytet tajlandez

Majmunët “pushtuan” një qytet tajlandez

Azia
Pas miratimit të rezolutës që njeh gjenocidin në Srebrenicë, Dodik thotë se serbët do të shkëputen nga Bosnja

Pas miratimit të rezolutës që njeh gjenocidin në Srebrenicë, Dodik thotë se serbët do të shkëputen nga Bosnja

Bosnja
Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Botë
Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Botë
Kalo në kategori