Grindja familjare mes Britney Spears dhe motrës së saj më të vogël Jamie Lynn Spears po vazhdon.

Kjo pasi këngëtarja bëri një postim të ri në Instagram të premten mbrëma (28 janar), në të cilin ajo përdori klipe të drejtuesve të emisioneve të bisedave që vinin në mbrojtje të saj.

Në mbishkrimin, ylli i popit, 40 vjeç, foli drejtpërdrejt me autoren “Things I Should Have Said”.

Foto: Jamie Spears/Instagram

Duke përdorur titullin e saj në Instagram për të transmetuar ankesat e saj, artistja tha: “Koha e librit tuaj ishte e pabesueshme Jamie Lynn”, shkruan Daily Mail.

Ajo përsëriti gjithashtu se pavarësisht pretendimeve të familjes së saj se ata nuk ishin në dijeni, ‘e gjithë familja’ e saj dinte për abuzimin e ish-konservatorit të saj.

Duke iu referuar daljeve të përbashkëta të emisione, ajo shkroi, ‘Ajo që këto gra po thonë këtu është shumë e qartë !!!! Unë jam pak e tronditur që shumë njerëz si këto motra të vërteta shpirtërore nuk po e thonë ashtu siç është’.

Foto: FilmMagic

Në mënyrë sarkastike, ajo vazhdoi duke thënë: ‘Urime për librin më të shitur … Nuk jam aspak e befasuar”.

Këngëtarja e ‘Slave 4 U’ më parë akuzoi Jamie-n se gënjente për të në librin e saj dhe se po bënte para duke përdorur emrin e saj.

Ndërsa ajo vazhdonte të kritikonte motrën e saj, Britney tha se do të donte që ajo ‘do të bënte një test detektor gënjeshtre’.

View this post on Instagram

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Nuk është hera e parë që artistja reagoi ndaj motrës së saj, e cila së fundmi pretendonte se motra e saj mbante një thikë dhe ndihej e kërcënuar nga ajo.

Në kontrast të plotë me postimin e fundit, Britney u rikthye përsëri në bikinit e saj të verdhë me tanga – të cilat ajo i ka ndarë videot gjatë gjithë javës – dhe tregoi linjat e saj teksa kërcente me taka.

Foto: Britney Spears/Instagram

Princesha e popit është ende duke festuar fundin e konservatorit të diskutueshëm pasi 13 vjet nga jeta e saj profesionale dhe personale e kontrolluar kryesisht nga babai i saj, Jamie Spears.

Gjatë asaj që është përshkruar si lufta e saj për liri, Spears bëri një sërë akuzash kundër babait të saj, duke i thënë një gjykate: ‘Babai im dhe kushdo i përfshirë në këtë konservator dhe menaxhmenti im që luajti një rol kyç në dënimin tim, ata duhet të jenë në burg’.

Në këmbim, babai i Spears ka kërkuar që të dhënat e saj mjekësore të bëhen publike. /Telegrafi/