UEFA publikon golashënuesit më të mirë të çdo sezoni në formatin e ri të Ligës së Kampionëve

UEFA ka publikuar golashënuesit më të mirë të çdo sezoni në formatin e ri të Ligës së Kampionëve nga viti 1992.

Pasi Bayern Munich fitoi finalen e edicionit 2019/20, shtëpia e futbollit evropiane ka vendosur që t’i publikojë më të mirët, por edhe golashënuesit ndër vite.

Bavarezët fituan 1-0 përballë Paris Saint-Germainit me golin e vetëm të shënuar nga Kingsley Coman.

Gafa e Neymarit: Uron ekipin e gabuar për triumfin në Ligën e Kampionëve
Lexo po ashtu Gafa e Neymarit: Uron ekipin e gabuar për triumfin në Ligën e Kampionëve

Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve, derisa mban rekordin me 17 gola të shënuara në edicionin 2013/14 sa ishte pjesë e Real Madridit.

Lexo po ashtu Gjyqtari ishte ylli më i madh i finales së Ligës së Kampionëve mes PSG-së e Bayern Munichut

Një gol më pak, portugezi e kishte shënuar në edicionin 2015/16, aty ku Los Blancos ishin shpallur kampion të garës më të madhe për klube në Evropë.

Në këtë edicion që lamë pas, Robert Lewandowksi ishte golashënuesi më i mirë me 15 sosh, duke barazuar kështu rekordin e Ronaldos në edicionin 2017/18. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes