LAJMI I FUNDIT:

UEFA lavdëron aksionin dhe golin e Kosovës ndaj Sllovenisë, pyet a do të shënojë Vedat Muriqi ndaj Moldavisë

UEFA lavdëron aksionin dhe golin e Kosovës ndaj Sllovenisë, pyet a do të shënojë Vedat Muriqi ndaj Moldavisë

Faqja zyrtare e UEFA Ligës së Kombeve i ka kushtuar një postim Përfaqësueses së Kosovës para ndeshjes ndaj Moldavisë.

Reklama

Kosova është nikoqire e Moldavisë në ndeshjen e fundit të Grupit 3 në Ligën C të Ligës së Kombeve, takim që zhvillohet në stadiumin Fadil Vokrri nga ora 20:45.

Dardanët vijnë në këtë ndeshje nga një seri negative pa asnjë fitore nga pesë ndeshjet e grupit, por synojnë fitoren e parë për të ruajtur nderin dhe për të mbetur në Ligën C.

Formacioni i mundshëm i Kosovës përballë Moldavisë - 'Dardanët' kërkojnë fitore për të vazhduar qëndrimin në Ligën C
Lexo po ashtu Formacioni i mundshëm i Kosovës përballë Moldavisë - 'Dardanët' kërkojnë fitore për të vazhduar qëndrimin në Ligën C

Kjo ndeshje e Kosovës pritet me interesim të madh edhe nga faqja e UEFA-s e cila ka mbetur e impresionuar me golin e Dardanëve në ndeshjen e fundit ndaj Sllovenisë në humbje 2-1 në Lubjanë.

Faqja zyrtare e UEFA Ligës së Kombeve ka postuar golin e Kosovës, ndërsa ka treguar se janë të impresionuar nga ndërtimi i aksionit dhe përfundimi me gol.

Kjo faqe në rrjetin social Twitter ka pyetur gjithashtu ndjekësit nëse Vedat Muriqi do të shënojë edhe ndaj Moldavisë.

Ndryshe, Muriqi po përjeton formë të mirë me Kosovën, duke shënuar dy gola në dy ndeshje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Kalo në kategori