LAJMI I FUNDIT:

Turp çfarë i kanë bërë Hakan Sukurit në Turqi

Turp çfarë i kanë bërë Hakan Sukurit në Turqi

Ditë më parë ish-reprezentuesi turk është akuzuar prej autoriteteve shtetërore se po mbështet grusht shtetin në Turqi. 

Por, tani së fundi Hakan Sukur është fshirë nga librat e historisë së futbollit turk.


Kur Erdogani mbronte Hakan Sukurin: Ai është shqiptar, por edhe futbollisti më i madh turk (Video)
Lexo po ashtu Kur Erdogani mbronte Hakan Sukurin: Ai është shqiptar, por edhe futbollisti më i madh turk (Video)

Sportmedia.mk duke iu referuar medieve në Turqi, shkruan se Federata e Futbollit të Turqisë ka fshirë të gjitha dokumentet dhe materialet që lidhen me lojtarin më të mirë në historinë e futbollit turk.

Kujtojmë se 43-vjeçari ka udhëhequr Turqinë drejt medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror të vitit 2002, ndërsa për 112 paraqitje ka shënuar 51 gola. /Telegrafi/

hakan

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori