LAJMI I FUNDIT:

Kur Erdogani mbronte Hakan Sukurin: Ai është shqiptar, por edhe futbollisti më i madh turk (Video)

Kur Erdogani mbronte Hakan Sukurin: Ai është shqiptar, por edhe futbollisti më i madh turk (Video)

Presidenti turk ka ‘ngrënë’ fjalët e tij në raport me ish-sulmuesin e kombëtares së tij, Hakan Sukur.

“Hakan Sukur është shqiptar, por ai është futbollisti më i madh turk. Nuk i kuptoj mediat që e etiketojnë si tradhtar. Ai ka bërë më shumë se shumë prej nesh për shtetin turk”, këto janë fjalët e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, i cili e mbronte vitin e kaluar Hakan Sukur.


Ky i fundit ishte sulmuar prej medieve me rastin kur në parlamentin e Turqisë kishte thënë se jam shqiptar.

Por, sot qeveria turke ka lëshuar urdhër arrest për ish deputetin, Sukur, i cili ishte anëtar i Partisë së Erdoganit, AKP, transmeton Telegrafi.

Arrestohet babai i Hakan Sukurit, pas namazit të xhumasë (Foto)
Lexo po ashtu Arrestohet babai i Hakan Sukurit, pas namazit të xhumasë (Foto)

E gjithë kjo, pasi që legjenda e futbollit turk dyshohet se është mbështetës i klerikut, Fetullah Gulen, i cili thuhet se ishte organizator i grusht shtetit ushtarak të muajit të kaluar në Turqi.

Ndërkohë, sot është arrestuar babai i futbollistit pas faljes në namazit të xhumasë teksa ish futbollisti, jeton dhe vepron në SHBA. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

La Liga
Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

La Liga
Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Bundesliga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

La Liga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori