LAJMI I FUNDIT:

Tuchel merr vendimin kyç për Kane dhe lojtarët e tjerë të Bayernit pas humbjes ndaj Bochum

Tuchel merr vendimin kyç për Kane dhe lojtarët e tjerë të Bayernit pas humbjes ndaj Bochum

Trajneri i Bayern Munichut, Thomas Tuchel, i ka dhënë ekipit të tij disa ditë pushimi për t’u qetësuar pas tri humbjeve rresht.

Bayerni janë duke përjetuar një formë makthi e cila i ka dëmtuar seriozisht shpresat e tyre për të fituar trofe këtë sezon.


Sidoqoftë, pas humbjes shokuese ndaj Bochumit të dielën, Tuchel ka marrë një vendim kyç dhe iu ka dhënë lojtarëve të tij disa ditë pushimi për të qenë pranë familjeve të tyre, ka raportuar Kerry Hau.

Lojtarët nuk do të kthehen në stërvitje deri të mërkurën, kur do të nisin përgatitjet për duelin ndaj Leipzigut që do të luhet të shtunën në “Allianz Arena”.

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Tuchel është pranë shkarkimit nga Bayerni, nuk ka të bëjë me rezultatet
Lexo po ashtu Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Tuchel është pranë shkarkimit nga Bayerni, nuk ka të bëjë me rezultatet

Bayerni momentalisht është tetë pikë mbrapa Leverkusenit në Bundesliga pas humbjes së fundit ndaj Bochum.

Të besuarit e Tuchel janë në telashe edhe në Ligën e Kampionëve pas humbjes me rezultat 1-0 ndaj Lazios në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 së finales që u luajt në Itali.

Zinedine Zidane bëhet favoriti kryesor për të zëvendësuar Tuchel tek Bayerni
Lexo po ashtu Zinedine Zidane bëhet favoriti kryesor për të zëvendësuar Tuchel tek Bayerni

Këto rezultate të dobëta kanë bërë që pozita e Tuchel të lëkundet dhe janë rritur thashethemet për largimin e tij.

Përveç tij, edhe ylli i ekipit, Harry Kane, ka marrë kritika për paraqitjet e tij së fundmi për bavarezët, përkundër faktit që tashmë ka shënuar 25 gola në elitën e futbollit gjerman./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori