Houssem Aouar është sensacioni më i ri në botën e futbollit dhe shumë skuadra janë vënë pas tij.

Forma tij e shkëlqyer te Lyoni, ka bërë që një numër i madh i skuadrave evropiane të interesohen për të në këtë edicion.

Liverpool, Manchester City dhe Liverpool, janë vetëm disa nga skuadrat që po tentojnë të transferojnë mesfushorin francez në afatin e verës.

Sipas The Sun, Pep Guardiola është një admirues i madh i lojës së tij dhe dëshiron të transferojë atë në Etihad Stadium.

Lionel Messi emëron 15 lojtarët që do të bëhen më të mirët në botë Lionel Messi emëron 15 lojtarët që do të bëhen më të mirët në botë

Jurgen Klopp në anën tjetër e sheh Aouarin si një zgjidhje afatgjate për mesfushën, pasi nga aty pritet të largohen James Milner e Jordan Henderson.

Mikel Arteta dëshiron që të transformojë Arsenalin në një skuadër me lojtarë më të rinj dhe francezi është pjesë e listës së tij. /Telegrafi/