LAJMI I FUNDIT:

Tri nënshkrime të mëdha dhe formacioni mahnitës i Man Utd nëse Ancelotti merr drejtimin e ekipit

Tri nënshkrime të mëdha dhe formacioni mahnitës i Man Utd nëse Ancelotti merr drejtimin e ekipit

Manchester United mund ta kthejë vëmendjen te trajneri aktual i Real Madridit, Carlo Ancelotti, teksa planifikon një të ardhme më të ndritur në Old Trafford.

Reklama

Puna e italianit në Santiago Bernabeu është e pasigurt në terma afatgjatë mes lidhjeve të trajnerit të Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino, me klubin mbretëror.

Kështu, drejtuesit e klubit nga Old Trafford thuhet se e shohin Ancelottin si menaxherin e tyre të ardhshëm si pasues i të përkohshmit Ralf Rangnick.

Man Utd konsideron Ancelottin si menaxher të ardhshëm
Lexo po ashtu Man Utd konsideron Ancelottin si menaxher të ardhshëm

Por, me ardhjen e Ancelottit në krye të Djajve të Kuq, çfarë do të ndryshonte në skuadër dhe në rreshtim?

Mediumi anglez Express Sport ka përpiluar një formacion të mundshëm të Unitedit nën drejtimin e italianit nëse atij i jepet roli dhe transferon lojtarë të preferuar si Antonio Rudiger, Casemiro dhe Karim Benzema.

Portier: David De Gea

Unitedi ka pasur shumë gabime këtë sezon, por De Gea ka qenë një dritë shkëlqyese, me spanjollin që është kthyer në maksimumin e tij pas disa vitesh.

De Gea është bërë një prani e pandalshme edhe një herë këtë sezon, si nën drejtimin e Ole Gunnar Solskjaer, ashtu edhe të Ralf Rangnick.

Pra, Ancelotti nuk ka asnjë arsye për t’u shqetësuar kur bëhet fjalë për numrin 1 të tij potencial.

Mbrojtja: Dalot, Rudiger, Varane, Telles

Ancelotti është një trajner me mendje sulmuese. Prandaj, është e mundur që ai të shkonte me Diogo Dalot dhe Alex Telles në 11-shen e tij te Unitedi, duke pasur parasysh atributet e tyre sulmuese.

Aaron Wan-Bissaka dhe Luke Shaë janë të dy të aftë për të ecur përpara, por Dalot dhe Telles kanë ofruar më shumë një kërcënim në atë fushë këtë sezon.

United e ka parë Harry Maguire duke luftuar dhe Ancelotti, i cili synonte një lëvizje për Rudiger të Chelseat gjatë periudhës së tij te Reali, do të kërkonte te Djajtë e Kuq për të krijuar një dyshe të fortë me Raphael Varane në qendër.

Mesfusha: Casemiro, Fred, Fernandes

Unitedi ka luajtur gjithë kohës me Fredin nën drejtimin e Rangnick. Pra, nëse ata nënshkruajnë me Casemiro dhe humbasin Paul Pogba, është e mundur që braziliani të qëndrojë me më tej në atë lloj roli.

Casemiro nuk do të jetë i lirë, por, duke pasur parasysh nevojën e Djajve të Kuq për një transferim të madh dhe marrëdhënien e ngushtë të lojtarit me Ancelottin, braziliani mund të transferohet.

Në një sistem 4-3-3, Fred mund të shkonte në njërën anë të mesfushës së tyre dhe Bruno Fernandes do të shkonte në anën tjetër, me portugezin që aktualisht është kthyer në më të mirën e tij.

Sulmues: Sancho, Benzema, Rashford

Ndërsa Ancelotti mori më të mirën nga Cristiano Ronaldo gjatë kohës së tyre së bashku në Real Madrid, portugezi ka filluar të ngjajë me një forcë të zbehur.

Por, ndonëse Karim Benzema është një tjetër ‘plak i artë’, francezi po vepron ende në kulmin e fuqive të tij, pasi tashmë ka shënuar 19 gola nga 23 ndeshje në La Liga këtë sezon. Kjo është më shumë sesa Ronaldo ka arritur në të gjitha garat për United së bashku.

Benzema mund ta gjejë veten tepricë ndaj kërkesave në Spanjë nëse Los Blancos transferojnë yjet Kylian Mbappe dhe Erling Haaland, kështu që një transferim i tij në Old Trafford nuk përjashtohet.

Pra, nëse Unitedi arrin ta rrëmbejë atë, është e mundur që ai të vendoset në sulm së bashku me anglezët Jadon Sancho dhe Marcus Rashford.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori