Eden Hazard pritet të prezantohet së shpejti si lojtar i Real Madridit, pasi ka mbetur vetëm edhe zyrtarizimi i transferimit.

Ylli belg ka deklaruar largimin nga Chelsea këtë verë, ndërsa tashmë dihet edhe marrëveshja personale me gjigantin spanjoll, Real Madridin.

Zyrtarizimi i Hazardit në Santiago Bernabeu është afër dhe pasi kanë mbetur vetëm edhe disa detaje mes Realit dhe Chelseat.

Eden Hazard pozon me fanellën e Real Madridit Eden Hazard pozon me fanellën e Real Madridit

Por, ku dhe si do të luaj Hazard te Real Madridi?

Portali i njohur Goal.com ka përpiluar tri formacione me yllin belg në sulm, si i preferuari i trajnerit Zidane.

Fabregas: Hazard mund ta fitojë Topin e Artë te Real Madridi Fabregas: Hazard mund ta fitojë Topin e Artë te Real Madridi

Tek formacioni i parë Hazard do të luaj si sulmues i krahut të majtë, ashtu sikurse të formacioni i tretë, ndërsa tek i dyti do të luaj si ‘trekuartista’ pas sulmuesve.

Formacioni 4-3-3

Formacioni 4-3-1-2

Formacioni 4-2-4

/Telegrafi/