LAJMI I FUNDIT:

Trepça ’89 i reagon FFK-së për rezultatin e ndeshjes mes Ferizajt dhe Dukagjinit

Trepça ’89 i reagon FFK-së për rezultatin e ndeshjes mes Ferizajt dhe Dukagjinit
Foto: Arkiv

Trepça ’89 ka reaguar për ndeshjen e zhvilluar në mes të Ferizajt dhe Dukagjinit, me vendasit që fituan 2-1, duke i pamundësuar ekipit mitrovicas qëndrimin në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Reklama

Klubi nga Mitrovica madje goditi edhe Federatën e Futbollit të Kosovës, duke e quajtur si skandal organizimin e ndeshjes.

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës
Lexo po ashtu Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Më poshtë mund të lexoni reagimin e plotë (pa ndërhyrje):

Deklaratë për media.

Pas mbarimit të ndeshjes së sotshme Kryesia e KF Trepça ’89 FC mbajti takim urgjent dhe del me këtë deklaratë.

Së pari urojm FFK-në për Skandalin e sotshëm ku pa kurrfar marre dirigjon ndeshjen dhe ndikon direkt në rezultat.

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin
Lexo po ashtu Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

U panë sot dashakqinjët e Futbollit se si e bastarduan futbollin, se si mbrojti FFK-ja klubet servile të saj, ato klube që e përkrahën gjatë Kuvendit të fundit zgjedhorë.

Nuk është fundi i Botës që bie Trepça’89 nga Superliga por duhet ta dijnë se nuk luhet me ndjenjat e një Klubi ndër më të organizuarat në Futbollin Kosovar tash e më shumë se tridhjetë vite.

Kjo qka ndodhi në Ferizaj është ftyra e vertetë e kësaj Federate.

Kështu është uzurpu ky institucion.

Marre i koftë Komitetit Ekzekutiv, si e ndjejnë vetën ata sot. Si kanë ftyrë të ballafaqohen me Familjar të tyre, Shoqerisë, por për Ata fjala marre nuk egziston sepse Ata Marren e hajnë me bukë.

Përmes kësaj deklarate Ju kërkojmë falje Sportdashësve Mitrovicas por Jemi klub me traditë dhe do të kthehemi edhe më të fortë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Broja i emocionuar me rikthimin në fushë pas nëntë muajve

Broja i emocionuar me rikthimin në fushë pas nëntë muajve

Premier League
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori