LAJMI I FUNDIT:

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça ’89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça ’89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Trepça ’89 triumfoi 2-1 në shtëpi ndaj Prishtinës në xhiron e fundit të Albi Mall Superligën e Kosovës, por që kishte shumë polemika nga fundi i takimit.

Reklama

Derisa nga ky takim i kishin sytë edhe te ai në mes të Ferizajt dhe Dukagjinit, ku do të vendosej skuadra që shkonte në barazh – u dhanë nëntë minuta lojë shtesë.

Derisa në Ferizaj u mësua se sa minuta shtesë kishte në Mitrovicë, aty u shtuan 17 minuta, derisa u pa edhe një moment diskutabil.

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin
Lexo po ashtu Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Egzon Fazliu i Trepçës ‘89 realizoi në minutën e 96-të, pas një reagimi të dobët nga mbrojtja mysafire.

Pamjet më poshtë tregojnë më së miri se çfarë ndodhi në këtë aksion, ndërsa pa u përfolur nuk ka kaluar as takimi në mes të Ferizajt dhe Dukagjinit, sidomos goli i minutës 105-të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shënoi pas 359 ditësh te Chelsea: Armando Broja me deklaratë të fuqishme pas fitores nga Fulham

Shënoi pas 359 ditësh te Chelsea: Armando Broja me deklaratë të fuqishme pas fitores nga Fulham

Premier League
Raul refuzon të bëhet trajneri i gjigantit evropian

Raul refuzon të bëhet trajneri i gjigantit evropian

Ndërkombëtare
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Deco po punon në transferimin e sensacionit brazilian - atë e do edhe Chelsea

Deco po punon në transferimin e sensacionit brazilian - atë e do edhe Chelsea

La Liga
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Kalo në kategori