LAJMI I FUNDIT:

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Ferizaj ka arritur të sigurojë barazhin, aty ku e pret Liria, pas fitores 2-1 ndaj Dukagjinit në kuadër të xhiros së fundit të Albi Mall Superligës së Kosovës.

Reklama

Por, ky takim ka ngjallur shumë reagime në rrjetet sociale, pasi kishte shumë zhagitje në ndeshje, derisa u dhanë edhe 17 minuta lojë shtesë.

Goli që ka ngjallur reagime në rrjetet sociale është ai në minutën e 105-të, ku u pa një reagim i dobët prej anës së tij.

Ferizaj siguron barazhin, ndërsa Dukagjini do luajë në Evropë
Lexo po ashtu Ferizaj siguron barazhin, ndërsa Dukagjini do luajë në Evropë

Astrit Fazliu e goditi topin me kokë, e portieri i Dukagjini Altik Muhaxhiri, bëri një gabim qesharak duke mos arritur që ta dëbonte topin, që përfundoi në rrjetën e portës së tij.

Pamjet më poshtë tregojnë momentin që e vendosi fatin e Ferizajt, ku do të luajnë në barazh me Lirinë, për të vendosur më pas se kush do të luajë në elitën e futbollit kosovar në sezonin e ri. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A

"Nuk kemi nevojë për sulmues, kemi Armando Brojën" - Pochettino beson shumë te ylli shqiptar

Premier League
Kalo në kategori