Rikthimi i Brahim Diaz në Milano thuhet se është një marrëveshje e kryer, ndërsa Olivier Giroud mbetet prioriteti i Rossonerëve për të forcuar sulmin e tyre.

Sipas gazetarit të Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio, skuadra italiane dhe Real Madridi kanë arritur një marrëveshje për rikthimin e lojtarit spanjoll në San Siro.

Diaz u bashkua me Rossonerët me një marrëveshje huazimi verën e kaluar dhe do të kthehet në klub si sërish si i huazuar me opsionin për ta blerë.

Super kompjuteri para shikon 50 klubet më të mira aktualisht në botë Super kompjuteri para shikon 50 klubet më të mira aktualisht në botë

Sipas raportimit, skuadra e Serie A do të paguajë dy milionë ose tre milionë euro për huazimin e lojtarit dhe do të ketë një mundësi për të blerë në shumën e 22 milionëve.

Real Madrid do të mbajë një klauzolë për të ri-transferuar lojtarin për 27 milionë euro.

Ibrahimovic tregon aftësitë akrobatike duke u hedhur nga anija përmbi rrethoja Ibrahimovic tregon aftësitë akrobatike duke u hedhur nga anija përmbi rrethoja

Ndërkohë, Rossonerët janë ende në kërkim të një qendërsulmuesi të ri dhe Olivier Giroud i Chelseat është shënjestra numër një për gjigandët e Serie A.

Rossonerët gjithashtu i kanë vënë sytë Gabriel Gudmundsson të Groningen pasi Leeds United është afër marrëveshjes me Barcelonën për transferimin e  Junior Firpos. /Telegrafi/