Conor McGregor ka të njëjtin ndikim te njerëzit si Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, ka pohuar trajneri i tij, John Kavanagh.

Ish-kampioni i peshave të lehta të UFC nuk ka shkelur në kafaz që nga trilogjia e tij UFC 264 me Dustin Poirier, të cilën e humbi me nokaut teknik.

Pushimi i McGregor nga tetëkëndëshi është kryesisht për shkak të thyerjes së tibisë së poshtme të këmbës së tij të majtë, e njohur më shpesh si kocka e këmbës, korrikun e kaluar.

McGregor publikon pamje nga stërvitja - fansat janë shumë të shqetësuar për kthimin e tij në UFC McGregor publikon pamje nga stërvitja - fansat janë shumë të shqetësuar për kthimin e tij në UFC

Megjithatë, irlandezi së fundmi arriti të marrë pjesë në një klasë jiu-jitsu në palestrën “SBG Ireland” në Dublin javën e kaluar për herë të parë në më shumë se një vit.

Reklama

Kavanagh i tha  BBC -së: “Ai thjesht hyn dhe merr pjesë në një klasë të rregullt jiu-jitsu, dhe ju keni djem të etur për sukses atje, të cilët janë trajnuar vetëm disa muaj”.

Reklama

“Kështu që imagjinoni sikur një grup djemsh të bëjnë një iniciativë të pashpresë, dhe më pas Lionel Messi ose Cristiano Ronaldo vijnë dhe thonë ‘hej, do të jemi me ju’ – kjo vërtet ngre qëndrimin e të gjithëve në tapet”.

Vladimir Putin testoi uiskin e Conor McGregor për helm para se ta pinte Vladimir Putin testoi uiskin e Conor McGregor për helm para se ta pinte

“Ai ka atë lloj të vërtetë të personalitetit të arteve marciale. Ai hyn dhe i qaset stërvitjes me një fokus dhe energji pozitive, dhe me të vërtetë vendos gjithçka në çdo stërvitje”.

Reklama

“Dhe pastaj sigurisht që ai është gjithmonë tepër bujar me lavdërimet e tij, dhe është pritur shumë mirë, ai është një pjesë shumë e veçantë e palestrës, në tërësi”, ka shtuar më tej ai.

McGregor është i njohur për të qenit mjaft i guximshëm dhe i hapur, me bisedat e tij provokuese që nganjëherë eskalojnë edhe nëpër situata. /Telegrafi/

Reklama