Vladimir Putin nuk i beson askujt dhe asgjëje – madje as Conor McGregorit dhe uiskit të markës së tij.

Putin, udhëheqësi despotik që pushtoi Ukrainën pa arsye muajin e kaluar, u takua me McGregor gjatë Kupës së Botës të vitit 2018 të mbajtur në Rusi.

LIVE: Kriza në Ukrainë – Rritja e çmimeve në vendet e Ballkanit, çfarë ndikimesh mund të ketë në Kosovë e rajon? Bëhu pjesë e diskutimit duke klikuar, KËTU.

Gjatë takimit të tyre të shkurtër, Notorious i ofroi kryeministrit rus një shishe uiski të tij Proper Twelve si dhuratë.

Vëllezërit Klitschko zbulojnë numrin e ushtarëve rusë që kanë vrarë deri më tani Vëllezërit Klitschko zbulojnë numrin e ushtarëve rusë që kanë vrarë deri më tani

Por, sigurimi nxitoi të hynte dhe të kapte pijen para se ta kontrollonte për ndonjë përbërës helmues.

“Shumë njerëz nuk e dinë, shishen e parë të uiskit Proper Tëelve Irish, ia dhurova Vladimir Putinit”, deklaroi McGregor në një konferencë shtypi në Rusi në vitin 2019.

Reklama

“Detajet e sigurisë së Presidentit Putin janë të pakrahasueshme pasi jam i sigurt që e dini, ju nuk ngatërroheni me Vladimirin”.

Reklama

Conor McGregor and Vladimir Putin were pictured together during the 2018 World Cup in Russia

“Pra, shishen ia bëra dhuratë dhe ia dhurova sigurimit të tij. Ata duhej të testonin atë për t’u siguruar që pija ishte e sigurt dhe se ndoshta nuk ishte e helmuar dhe më pas iu dhurua Vladimir Putinit”, kishte potencuar më tej irlandezi.

McGregor shtoi se ai nuk ishte në gjendje të pinte një pije me presidentin, duke thënë: “Unë nuk kam nevojë të flas me të që nga ajo kohë për të parë se çfarë mendon ai për të, megjithëse jam i sigurt se ai kishte një shije dhe unë jam i sigurt se ai e ka shijuar atë”.

Reklama

Irlandezi ishte në Rusi për të promovuar uiskin, si dhe për të shfaqur planet për rikthimin e tij në UFC.

Reklama
Shevchenko i bën tjetër apel botës: Na ndihmoni, në Ukrainë po ndodh një tragjedi njerëzore Shevchenko i bën tjetër apel botës: Na ndihmoni, në Ukrainë po ndodh një tragjedi njerëzore

McGregor me të vërtetë u kthye në oktagon më vonë atë vit, duke humbur nga Khabib Nurmagomedov.

Ai është tani në rrugën e rikthimit edhe një herë, edhe pse për arsye të ndryshme këtë herë.

The Notorious ka qenë jashtë kafazit që kur theu këmbën kundër Dustin Poirier në luftën e tyre trilogjike verën e kaluar. /Telegrafi/