LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Antwerp, Van Bommel: Drita luajti shumë në mbrojtje, ne nuk jemi gati t’i shkatërrojmë këto lloj skuadrash

Trajneri i Antwerp, Van Bommel: Drita luajti shumë në mbrojtje, ne nuk jemi gati t’i shkatërrojmë këto lloj skuadrash

Trajneri i Antwerp, Mark Van Bommel ka folur pas barazimit 0-0 ndaj Dritës në shtëpi në kuadër të ndeshjes së parë të raundit të dytë në Ligën e Konferencës.

Reklama

Skuadra nga Kosova ka marrë një rezultat të favorshëm nga ndeshje e parë në udhëtim në Belgjikë dhe ka shpresa të mëdha në ndeshjen kthyese në Prishtinë.

Megjithatë, ky barazim nuk i ka pëlqyer aspak trajneri të vendasve, Mark van Bommel, i cili ka pasur kritika për skuadrën e tij, por edhe për gjilanasit e rreshtuar në mbrojtje.

Mbrojtja e Dritës nuk thyhet në Belgjikë, barazim me vlera dhe shpesë për ndeshjen kthyese
Lexo po ashtu Mbrojtja e Dritës nuk thyhet në Belgjikë, barazim me vlera dhe shpesë për ndeshjen kthyese

“Ata luajtën shumë në mbrojtje, ashtu siç e prisnim. Ne dhamë pak sot dhe patëm katër ose pesë raste të mira”, ka thënë fillimisht Bommel pas ndeshjes.

“Përveç kësaj, pati edhe një situatë penalltie, për të cilën nuk dua të ankohem. Ju duhet pak fat për këto ndeshjes. Një gol i hershëm e bën gjithçka shumë më të lehtë dhe mund të ishte kështu”.

“Ju duhet durim kundër një mbrojtjeje të tillë të orientuar vetëm në mbrojtje. Por, të jesh i duruar nuk do të thotë se duhet të luash ngadalë. Epo, ne nuk jemi ende aq lartë që të mund t’i shkatërrojmë plotësisht këto lloj skuadrash”.

“Sigurisht që do ta hasim më shpesh këtë. Ne duam të bëhemi një klub më i madh dhe kështu do të na afrohen kundërshtarët tanë. Do të duhet të jemi në gjendje të rrënojmë muret”.

“Por përsëri: diçka e tillë kërkon kohë. Dy ose tre lojtarë blihen dhe ndryshojnë të gjithë lojën: jo, nuk funksionon kështu”, përfundoi trajneri holandez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Nga Ibrahimovic te Toure dhe Gotze, lojtarët që dështuan nën drejtimin e Pep Guardiolës

Nga Ibrahimovic te Toure dhe Gotze, lojtarët që dështuan nën drejtimin e Pep Guardiolës

Ndërkombëtare
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Kalo në kategori