LAJMI I FUNDIT:

Tragjikomedia “Amerikan”, me protagonisten Linda Jarani jepet deri më 7 prill në teatrin e Tiranës

Tragjikomedia “Amerikan”, me protagonisten Linda Jarani jepet deri më 7 prill në teatrin e Tiranës

Për të gjithë ata që duan të shtrijnë horizontet e tyre të komedi tragjedisë, shfaqja “Amerikan” me regji të Ina Morinaj do të jepet nga data 3 e deri më 7 prill në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental të Tiranës.

Në këtë shfaqje luajnë tre aktorë të njohur të botës teatrale si Lulzim Zeqja, Linda Jarani dhe Ledion Zoi.

Kjo vepër është një komedi e zezë me plot të papritura e kthesa dhe ka në përmbajtje, marrëdhënien e tre personazheve kryesore.


Fabula ka të bëjë me personazhin Suzana e cila bëhet mollë sherri për dy shokët Mic dhe Majk.

Si në jetën tonë të përditshme, problemet dhe hallet e bëjnë çdo marrëdhënie duke e çuar në kriza.

Teksti i dramës do të jetë shumë domethënës, ndaj dhe pritet të ketë një përqafim masiv nga publiku.

Stili i dramës, gjinia, komedi e zezë e bën shumë intensive si shfaqje me mesazhe dhe adrenalinë. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Magazina
Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Magazina
Arilena Ara publikon fotografi provokuese nga festa e ditëlindjes së 26-të

Arilena Ara publikon fotografi provokuese nga festa e ditëlindjes së 26-të

Magazina

"Është vetëm një", modelja shqiptare publikon në rrjete sociale Lepa Brenan

Magazina
Rita Ora shkëlqen me paraqitjen e zjarrtë në Lisbonë, ndërsa duket atraktive para mijëra fansave

Rita Ora shkëlqen me paraqitjen e zjarrtë në Lisbonë, ndërsa duket atraktive para mijëra fansave

Magazina
Bashkë prej shumë muajsh - Erolld Belegu dhe Diola Dosti e shprehin dashurinë edhe përmes fotografive

Bashkë prej shumë muajsh - Erolld Belegu dhe Diola Dosti e shprehin dashurinë edhe përmes fotografive

Magazina
Kalo në kategori