LAJMI I FUNDIT:

Toure nuk e përjashton mundësinë e angazhimit te United

Toure nuk e përjashton mundësinë e angazhimit te United
during the Barclays Premier League match between Manchester City and Manchester United at Etihad Stadium on March 20, 2016 in Manchester, United Kingdom.

Yaya Toure ka refuzuar të përjashtojë mundësin e lëvizjes te Manchester United.

Reklama

Reprezentuesi i Bregut të Fildishtë është lojtar i lirë pas angazhimit tetëvjeçar te Manchester City, ku fitoi tre tituj të Ligës Premier, një FA Cup, dy Kupa të Ligës.

Ai ka shprehur interesim për të mbetur në ligën elitare angleze dhe kur u pyet nga Manchester Evening News për zëvendësimin e Michael Carrickut në Old Trafford, Toure u përgjigj “Po, ai sapo u largua”.

“Unë nuk përjashtoj ekipet e mëdha, ato janë shumë të rëndësishme për mua. Ajo që ata duan të arrijnë, mënyra se si ata duan të arrijnë, për mua është shumë e rëndësishme”.

Yaya Toure (Getty Images)

“Dua të shkoj diku që mund të fitoj dhe të arrij më tepër. Një ditë do të jetë e vështirë për të luajtur kundër Citizens, por unë duhet ta bëj këtë. Është pjesë e punës sime”.

“Për të parë veten në ndonjë klub tjetër do të jetë e vështirë, por unë kam qenë pjesë Cityt për një kohë kaq të gjatë. Dua të luajë në skuadrat e Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës”.

“Dua të luaj edhe dy vjet, klubet duhet të jenë në nivelin më të lartë dhe pastaj të bëj diçka tjetër”, tha Toure.

Ndryshe, lojtari është raportuar se mund të transferohet te Inter, Everton dhe klubet tjera evropiane. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori