Alisson Becker e ka fituar Trofeun Yashin të hënë në ceremoninë për Topin e Artë.

Portieri i Liverpoolit, kishte një sezon shumë të mirë duke e fituar Ligën e Kampionëve, Copa America dhe Dorëzën e Artë në Ligën Premier.

Marc-Andre ter Stegen dhe Ederson ishin po ashtu në podium.

Më poshtë i gjeni rezultatet e 10-të portierëve për Trofeun Yashin .

10. Samir Handanovic (Inter Milan)

9. Wojciech Szczesny (Juventus)

8. Kepa Arrizabalaga (Chelsea)

7. Andre Onana (Ajax)

6. Manuel Neuer (Bayern Munich)

5. Hugo Lloris (Tottenham Hotspur)

4. Jan Oblak (Atletico Madrid)

3. Ederson (Manchester City)

2. Marc-Andre ter Stegen (Barcelona)

1. Alisson Becker (Liverpool)

/Telegrafi/