LAJMI I FUNDIT:

Topalli vazhdon me formë fantastike, Istanbulspori drejt Superligës së Turqisë

Topalli vazhdon me formë fantastike, Istanbulspori drejt Superligës së Turqisë

Jetmir Topalli ka vazhduar me formën shumë të mirë në futbollin turk.

Reklama

Sulmuesi nga Kosova ka gjetur golin edhe këtë javë, në fitoren shumë të rëndësishme të skuadrës së tij Istanbulspor 3-1 ndaj Bursaspor.

Ish-anëtari i Ballkanit ka shënuar golin e tretë në këtë sfidë në minutën e 96-të.

Topalli e nisi ndeshjen nga minuta e parë, derisa në këtë takim luajtën edhe dyshja shqiptare Valon E’themi dhe Eduardo Rroca.

Mesfushori nga Maqedonia e Veriut shënoi golin e dytë, derisa shqiptari Eduardo Rroca humbi penalltinë në pjesën e parë.

Istanbulspori me këtë fitore zë vendin e katërt në Ligën e Parë të Turqisë me 54 pikë, gjashtë më pak se lideri Ankargucu.

Nga ana tjetër për Topallin goli i sotëm ishte i nënti këtë edicion, ku ka edhe katër asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori