LAJMI I FUNDIT:

Top 10 shitjet e Barcelonës ndër vite – prin bindshëm Neymar, në listë edhe dështime

Top 10 shitjet e Barcelonës ndër vite – prin bindshëm Neymar, në listë edhe dështime

Barcelona është e njohur për shpenzimet e saj të mëdha gjatë viteve të fundit, por ata kanë arritur të fitojnë gjithashtu shumë para edhe nga shitjet.

Reklama

Shitja më e madhe  klubit mbetet ajo e Neymar për 222 milionë euro te PSG.

I dyti mbetet transferimi i Arthurin në Juventus në një marrëveshje që mund të përshkruhet vetëm si kontabilitet krijues, pasi në anën tjetër erdhi Miralem Pjanic.

Pastaj vjen edhe largimi famëkeq i Luis Figos drejt Real Madridit në fillim të shekullit, i cili nuk u prit mirë, veçanërisht në Camp Nou.

Shitja e katërt është e Alexisa Sanchez te Arsenal për 42 milionë euro.

Më poshtë e gjeni listën prej 10 lojtarëve që Barcelona i ka shituar më së shumti në vitet e fundit.

10 Yerry Mina | 30.25 milionë euro | Everton | 2018

9 Nelson Semedo | 32 milionë euro | Wolves| 2020

8 Cesc Fabregas | 33 milionë euro | Chelsea | 2014

7 Jasper Cillessen | 35 milionë euro | Valencia | 2019

6 Malcom | 40 milionë euro | Zenit | 2019

5 Paulinho | 42 milionë euro | Guangzhou FC | 2018

4 Alexis Sanchez | 42 milionë euro | Arsenal | 2014

3 Luis Figo | 60 milion milionë euro | Real Madrid | 2000

2 Arthur Melo | 76 milionë euro | Juventus | 2020

1 Neymar | 222 milionë euro | PSG | 2017

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bundesliga
Erdhi për dy ndeshje dhe mbeti trajner për 16 vjet: Ngritja e pandalshme e 'Fergusonit gjerman'

Erdhi për dy ndeshje dhe mbeti trajner për 16 vjet: Ngritja e pandalshme e 'Fergusonit gjerman'

Bundesliga
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Cilin numër fanelle mund të mbajë Leao për Milanin sezonin e ardhshëm?

Cilin numër fanelle mund të mbajë Leao për Milanin sezonin e ardhshëm?

Serie A
Kalo në kategori