LAJMI I FUNDIT:

Tetë lojtarët që ju kanë befasuar kur i keni parë në formacionin startues të një finaleje të LK-së (Foto)

Tetë lojtarët që ju kanë befasuar kur i keni parë në formacionin startues të një finaleje të LK-së (Foto)

Në fund të çdo sezoni në futbollit evropian, sytë e adhuruesve të futbollit kthehen nga finalja e Ligës së Kampionëve.

Në fazën përfundimtare të kësaj gare prestigjioze përballen dy ekipet më të forta për të përcaktuar më të mirin.

Liga e Kampionëve në sezonet e fundit është karakterizuar me lojtarë si Lionel Messi, Didier Drogba, Cristiano Ronaldo apo Arjen Robben, apo me klubet si Real Madrid, Barcelona dhe Bayern Munich.

Të luash në finale është një krenari dhe moment i paharrueshëm dhe ky rast i është dhënë edhe disa lojtarëve, që niveli i tyre ka qenë mesatar, apo ndoshta edhe më poshtë.

Më poshtë keni tetë lojtarët më të dobët që kanë luajtur në formacionin startues të një finale në Ligën e Kampionëve gjatë sezoneve të fundit. /Telegrafi/

Ryan Bertrand (Chelsea 1-1 Bayern Munich, 2011/2012)

MUNICH, GERMANY - MAY 19: Arjen Robben of Bayern Munich kicks the ball past Ryan Bertrand of Chelsea during the UEFA Champions League Final between FC Bayern Munich and Chelsea at the Fussball Arena Munich on May 19, 2012 in Munich, Germany. The match ended 1-1 after extra time, Chelsea won 4-3 on penalties. (Photo by Bob Thomas/Getty Images)

Emmanuel Eboue (Arsenal 1-2 Barcelona, 2005/2006)reu_209763

Cesar Sanchez (Bayer Leverkusen 1-2 Real Madrid, 2001/2002)reua_346694

Fabio (Man Utd 1-3 Barcelona, 2010/2011)a50569f978291715_2011-05-28t191725z_01_tss317_rtridsp_3_soccer-champions

Jermaine Pennant (Liverpool 1-2 AC Milan, 2006/2007)jermaine_pennant_2007_05_23

Diego Contento (Chelsea 1-1 Bayern Munich, 2011/2012)

MUNICH, GERMANY - MAY 19: Salomon Kalou of Chelsea with Diego Contento (right) of Bayern Munich during the UEFA Champions League Final between FC Bayern Munich and Chelsea at the Fussball Arena Munich on May 19, 2012 in Munich, Germany. The match ended 1-1 after extra time, Chelsea won 4-3 on penalties. (Photo by Bob Thomas/Getty Images)
Djimi Traore (Milan 3-3 Liverpool, 2004/2005).

48525

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori