LAJMI I FUNDIT:

Tensione te Roma, lojtarët kundër vendimit të klubit

Tensione te Roma, lojtarët kundër vendimit të klubit

Tensioni po rritet te Roma, pasi Edin Dzeko dhe Lorenzo Pellegrini janë përballur me trajnerin Paulo Fonseca, duke kërkuar kthimin e menaxherit të ekipit Gianluca Gomber.

Reklama

Situata po përshkallëzohet pas humbjes së Kupën e Italisë me Spezia me rezultat 4-2 në kohën shtesë të martën në mbrëmje.

Jo vetëm që ishte një humbje poshtëruese në fushë, por ato do të ishin eliminuar gjithsesi pasi romakët kishin bërë gjashtë zëvendësime, një më shumë se sa lejohet.

Për shkak të kësaj Roma shkarkoi menaxherin e ekipit Ganluca Gomber dhe zyrtarin Manolo Zubiria.

Sipas mediave si Corriere dello Sport dhe Gazzetta dello Sport, sot ka pasur një përballje të tensionuar në seancën stërvitore në Trigoria.

Dzeko dhe Pellegrini folën në emër të skuadrës, duke kërkuar kthimin e Gombar.

Lojtarët diskutuan gjithashtu për rezultatet e dobëta të fundit dhe problemet taktike me trajnerin Fonseca, i cili thuhet se mund të largohet.

Roma përballet përsëri me Spezian, këtë herë në Serie A, të shtunën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk ndalet, shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

Cristiano Ronaldo nuk ndalet, shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

Ligat tjera
“Jam i shqetësuar” - Ancelotti flet për akuzat ndaj Barcelonës për ryshfet drejt gjyqtarëve

“Jam i shqetësuar” - Ancelotti flet për akuzat ndaj Barcelonës për ryshfet drejt gjyqtarëve

La Liga
Kalo në kategori