LAJMI I FUNDIT:

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

Të enjten, skuadrat braziliane përfunduan edicion e tyre, me Palmeiras që siguroi titullin e radhazi në Brasileirao.

Ish-sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, që tani luan në Gremio dhe sulmuesi i ardhshëm i Real Madridit, Endrick, ishin të dy të pranishëm në çmimet “Bola de Prata ESPN”, ku ishin në garë për disa nga çmimet.

Duke folur për mediat në gala, dyshja ndanë disa fjalë. Uruguaiani lavdëroi të riun brazilian, duke shprehur admirimin e tij për arritjet e jashtëzakonshme të Endrick këtë vit.

Megjithatë, ai nuk ka hezituar t’ia përmend se ai do të dëshironte që braziliani ta zgjidhte Barcelonën.

“Ai është një yll, ai është ende shumë i ri, ai po hedh hapat e tij të parë. Mendoj se ajo që ka arritur këtë vit është e pabesueshme. Brazili, Real Madridi dhe futbolli kanë një yll për shumë vite që do të vijnë. Natyrisht, unë doja Endrickun te Barça, por është ai që duhet të vendosë dhe të shijojë futbollin, dhe futbolli do ta shijojë atë”, deklaroi Suarez.

Reagimi i Endrick ndaj deklaratës ishte interesant, pasi që u duk që braziliani ndihej në siklet nga fjalët e thënë nga Suarez. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Serie A
Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Premier League
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Premier League
Kalo në kategori