LAJMI I FUNDIT:

Suarez akuzohet për mashtrim në provimin e italishtes

Suarez akuzohet për mashtrim në provimin e italishtes
(Foto: Instagram/luissuarez9)

Agjencia italiane për zbatimin e ligjit – e njohur si Guarda di Finanza – e ka hetuar provimin e Luis Suarezit në gjuhën italiane dhe ka zbuluar se uruguaiani i dinte paraprakisht të gjitha përgjigjet e pyetjeve.

Sulmuesi i Barcelonës ishte në prag të kalimit te Juventusi, ashtu që udhëtoi në Perugia për t’iu nënshtruar provimit të gjuhës italiane, në mënyrë që të merrte pasaportë e Italisë (të domosdoshme për t’iu bashkuar Zonjës së Vjetër që e kishte të plotësuar normën e lojtarëve joevropianë).

Mirëpo, siç transmeton La Repubblica, agjencia që punon nën autoritetin e Ministrisë së Ekonomisë dhe Financave së bashku me Zyrën e Prokurorit të Periguas kanë gjetur parregullsi në testin që ndodhi në javën e kaluar.

Sipas gazetës, Suarezit i ishin treguar pyetjet para se të hynte në test dhe ai i ka ditur paraprakisht përgjigjet.

Suarez zbarkon në Perugia për testin e gjuhës italiane, tifozët dalin në rrugë që ta presin
Lexo po ashtu Suarez zbarkon në Perugia për testin e gjuhës italiane, tifozët dalin në rrugë që ta presin

Ndryshe, 33-vjeçari kishte arritur marrëveshje që t’i bashkohet Juventusit dhe i nevojitej testi i gjuhës italiane dhe ndërprerja e kontratës me Barcelonën. Megjithatë, tashmë ky transferim ka dështuar dhe uruguaiani do të shkojë te Atletico Madridi, kurse te Zonja e Vjetër do të transferohet Alvaro Morata. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Ndërkombëtare
Kalimi i Mbappes te Real Madridi e dërgon Arda Gulerin te Milani

Kalimi i Mbappes te Real Madridi e dërgon Arda Gulerin te Milani

Ndërkombëtare
Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, futet në dhomën e gjyqtarëve mes pjesëve në përballje me Dritën

Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, futet në dhomën e gjyqtarëve mes pjesëve në përballje me Dritën

Superliga
La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga
Kalo në kategori