LAJMI I FUNDIT:

Sigal Prishtina pa vështirësi ndaj Bashkimit

Sigal Prishtina pa vështirësi ndaj Bashkimit
(Foto: basketbolli.com)

Sigal Prishtina ka vazhduar me formën e mirë të Prince Caffe Superligës. Prishtinasit kanë mundur Bashkimin me shifrat 66-101 (11:27, 19:22, 12:23, 24:29), në ndeshjen e mbetur të javës së 26-të.

Reklama

Bardhekaltrit e nisën për mrekulli ndeshjen dhe nga fillimi ishin shumë më të mirë, duke e fituar bindshëm çerekun e parë 11:27. Prishtinasit ruajtën epërsinë në periudhën e dyttë dhe e menaxhuan atë, për të shkuar në pushim me shifrat 30-49.

Kryeqytetasit vazhduan me lojë të mirë edhe në pjesën e dytë, që nuk kishte shumë ‘histori’ dhe triumfoi bindshëm 66-101.

Te Bashkimi u dalluan Daniel Lekndreaj me 15 fitore e 12 kërcime dhe Altin Morina me 15 pikë, kurse te Sigal Prishtina më i miri ishte Derrick Wilson me 17 pikë, nëntë kërcime dhe pesë asistime.

Bashkimi ka 11 fitore e 16 humbje, kurse Sigal Prishtina 21 fitore e gjashtë humbje.

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori