Sigal Prishtina pa vështirësi ndaj Bashkimit

(Foto: basketbolli.com)

Sigal Prishtina ka vazhduar me formën e mirë të Prince Caffe Superligës. Prishtinasit kanë mundur Bashkimin me shifrat 66-101 (11:27, 19:22, 12:23, 24:29), në ndeshjen e mbetur të javës së 26-të.

Bardhekaltrit e nisën për mrekulli ndeshjen dhe nga fillimi ishin shumë më të mirë, duke e fituar bindshëm çerekun e parë 11:27. Prishtinasit ruajtën epërsinë në periudhën e dyttë dhe e menaxhuan atë, për të shkuar në pushim me shifrat 30-49.

Kryeqytetasit vazhduan me lojë të mirë edhe në pjesën e dytë, që nuk kishte shumë ‘histori’ dhe triumfoi bindshëm 66-101.

Te Bashkimi u dalluan Daniel Lekndreaj me 15 fitore e 12 kërcime dhe Altin Morina me 15 pikë, kurse te Sigal Prishtina më i miri ishte Derrick Wilson me 17 pikë, nëntë kërcime dhe pesë asistime.

Bashkimi ka 11 fitore e 16 humbje, kurse Sigal Prishtina 21 fitore e gjashtë humbje.

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes