LAJMI I FUNDIT:

Si do të duket formacioni i Inter Miami me Lionel Messin në të – klubi i David Beckham do të jetë shumë i fuqishëm dhe kandidati kryesor për titullin në MLS

Si do të duket formacioni i Inter Miami me Lionel Messin në të – klubi i David Beckham do të jetë shumë i fuqishëm dhe kandidati kryesor për titullin në MLS

Lionel Messi mund të përfundojë te skuadra amerikane Inter Miami nga vera e vitit 2023.

Reklama

Së paku kështu ka lajmëruar mediumi anglez The Athletic që bisedimet mes palëve tanimë kanë filluar dhe Messi ka dhënë dritën e gjelbër për tu transferuar në MLS.

Çdo medium botëror tani po merret me klubin amerikan Inter Miami se si do të duket formacioni i kësaj skuadre në edicionin e ardhshëm.

Në rast se arrijnë ta kompletojnë transferimin e argjentinasit, Inter Miami do të ketë një formacion shumë të fortë për edicionin e ardhshëm.

Inter Miami ka siguruar edhe shërbimet e mesfushorit të Barcelonës, Sergio Busquets dhe pritet të jenë ndër kandidatët kryesorë për titullin e kampionit.

The Sun ka publikuar formacioin e mundshëm të Inter Miamit për sezonin e ri, gjithmonë nëse arrihet të nënshkruhet me Lionel Messin.

Në portë do të jetë amerikani Drake Callender, ndërsa mbrojaj do të përbëhet nga Harvey Neville, Damion Lowe, Aime MAbika dhe Kieran Gibbs.

Në mesfushë do të ketë vend për Sergio Busquets dhe Jean Mota.

Ndërkohë djali i David Beckham, Romeo do të jetë së bashku me Lionel Messin e Robert Taylor në përkrahje të sulmuesit Ariel Lassiter. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori