Liverpooli ka fituar 5-0 përballë Atalantës në kuadër të rrethit të tretë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Golat për The Reds i shënuan, Diogo Jota me het-trik, Sadio Mane dhe Mohamed Salah.

Liverpooli natyrisht se ishte skuadër më e mirë ën fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.48, me Atalantën që u vlerësua 6.14.

Liverpooli demolon Atalantën në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve Liverpooli demolon Atalantën në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Jota që realizoi het-trik dhe u nota me 9.9.

Në anën tjetër, dështimet e kësaj sfide dolën të ishin Rafael Toloi dhe Mario Pasalic me vlerësimin 5.5

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/