Sheriff Tiraspoli do ta pres Real Madridin në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Moldavët deri më tani kanë tubuar 6 pikë, ndërsa mbretërit janë në vendin e parë me 9 pikë.

Ndeshja e parë e zhvilluar në ‘Santiago Bernabeu’ u mbyll me fitoren e Sheriffit me rezultat 2-1.

Trajnerët Yuriy Vernydub dhe Carlo Ancelotti kanë konfirmuar formacionet startuese.


Sheriff: Athanasiadis; Fernando, Arboleda, Dulanto, Cristiano; Addo, Thill; Traore, Kolovo, Bruno; Yakhshiboev

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Casemiro, Kroos, Modric; Benzema, Vinicius, Asensio


/Telegrafi/