LAJMI I FUNDIT:

Shala: Fitorja për Vokrrin dhe tifozët

Shala: Fitorja për Vokrrin dhe tifozët

Ndeshja e parë zyrtare për Përfaqësuesen e Kosovës e zhvilluar në vendin tonë përfundoi me fitore.

Reklama

Kosova fitoi me rezultat 2-0 ndaj Ishujve Faroe me golat nga Arbër Zeneli dhe Atdhe Nuhiu.

Por, ishte mesfusha ajo që në këtë ndeshje ishte reparti më i organizuar mirë dhe kjo fal dyshes Hekuran Kryeziu dhe Herolind Shala.

Ky i fundit pas triumfit në Ligën e Kombeve ka shkruar në Instagram duke treguar se kujt ia dedikon këtë tre pikësh.

“Kjo është Kosova. Fitorja shkon për presidentin Vokrrin dhe për gjithë ju tifozët tanë”.

Arbër Zeneli fitoren dhe golin ndaj Ishujve Faroe ia dedikon Fadil Vokrrit
Lexo po ashtu Arbër Zeneli fitoren dhe golin ndaj Ishujve Faroe ia dedikon Fadil Vokrrit

Ndeshja e ardhshme e Kosovës është kundër Maltës, ajo do të luhet në vendin tonë më 11 tetor 2018.

Në ndeshjen e parë përfaqësuesja jonë barazoikundër Azerbajxhanit pa gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori