LAJMI I FUNDIT:

Sfida e dytë e Sigal Prishtinës në çerekfinale të Ligës ENBL

Sfida e dytë e Sigal Prishtinës në çerekfinale të Ligës ENBL
(Foto: basketbolli.com)

Sigal Prishtina sonte (e hënë) do të ketë përballjen e dytë në çerekfinale të Ligës ENBL.

Reklama

Takimi i parë në kryeqytet kundër skuadrës polake King Szczecin, kishte përfunduar 64-64 duke bërë që fituesi të vendoset në takimin e dytë.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 18:00 në Poloni dhe skuadra fituese do të kualifikohet në gjysmëfinale të kësaj gare, ku e pret skuadra lituaneze, Wolves.

Kjo është hera e parë që prishtinasit marrin pjesë në këtë garë, ndërsa kaluan grupin me dy fitore e katër humbje.

Sigal Prishtina dhe King Szczecin luajnë baras
Lexo po ashtu Sigal Prishtina dhe King Szczecin luajnë baras