Nga Atalanta te Verona, të gjitha ekipet kanë bërë ndryshime në afatin kalimtar, që mbetet ende i hapur. 

Adrien Rabiot, Aron Ramsey dhe Matthijas De Ligt, e kanë përforcuar Juventusin dhe Serien A.

Po ashtu kanë ardhur edhe emra si Romelo Lukaku e Diego Godin te Interi.

Diaëara, Lazzari, Sensi, Boateng, Manolas e Spinazzola, ka ndryshuar mjedis për më shumë minuta, por edhe për trofe.

Afati kalimtar ka pasur ndikim dhe ka edhe disa ditë, pasi që do të vijë surpriza të tjera.

Ja se si ndryshojnë formacionet e njëzet skuadrave të Serisë A. /Telegrafi/