Selena Gomez është parë e përlotur teksa filmonte dokumentarin mbi jetën e saj “Selena Gomez: My Mind And Me”, duke u dhënë fansave një vështrim në betejat e saj personale.

Këngëtarja dhe aktorja 30-vjeçare reflekton rrugëtimin e saj nëpër famë si fëmijë dhe momentet më sfiduese gjatë karrierës së saj të re.

Filmi origjinal i Apple përshkruhet nga regjisori i filmit, Alek Keshishian si ‘një punë gjashtëvjeçare e dashurisë, një zbulim i madh, çdo frymëmarrje’, në një pamje paraprake të filmit.

Pas vitesh në qendër të vëmendjes, ish-ylli i “Wizards of Waverly Place” arrin një yll të paimagjinueshëm. Por sapo ajo arrin një kulm të ri, një kthesë e papritur e tërheq atë në errësirë.

Reklama

Ky dokumentar unik i papërpunuar dhe intim përfshin udhëtimin e saj gjashtëvjeçar në një dritë të re, shkruan DailyMail.

Reklama

Gjatë gjashtë viteve të fundit, Gomez ka pasur pjesën e saj të vëmendjes mediatike. Ajo kaloi një ndarje shumë publike me këngëtarin Justin Bieber në vitin 2013 dhe u vendos në qendrën e rehabilitimit “The Meadows” në 2014.

Ajo vazhdoi të ishte një avokate për ndërgjegjësimin e shëndetit mendor, duke përfshirë edhe fondin e saj të ndikimit të rrallë.

Ishte në vitin 2017 që sipërmarrësja tregoi se i ishte nënshtruar një transplanti veshkash si pasojë e lupusit.

“Unë nuk mendoj se kam marrë vendimet e duhura, sepse nuk e pranova”, kujtoi ish-ylli i Disney, duke vënë në dukje se ajo vazhdoi turneun, regjistrimin në studio dhe të jetonte jetën si zakonisht, pavarësisht se vuante efekte të tmerrshme anësore, duke përfshirë dhimbje kronike dhe ankth.

Reklama
Reklama

“Kjo është jashtëzakonisht egoiste, dhe në të njëjtën kohë, me të vërtetë thjesht e panevojshme. Unë nuk jam vërtet krenar për këtë”, shpreh Selena.

Pas transplantimit të veshkave, ajo gjeti ngushëllim përsëri në krahët e Bieber, vetëm për t’u ndarë përgjithmonë në fillim të 2018.

Në atë kohë, një burim zbuloi, ‘Selena thjesht po përpiqet të bëjë paqe me Justin pas sëmundjes së saj’.

Aktivistja ka folur sinqerisht për betejat e saj me shëndetin mendor ndër vite.

“E di vetë se sa e frikshme dhe e vetmuar mund të ndihesh të përballesh me ankthin dhe depresionin vetë në një moshë të re”, shkroi ajo.

Reklama

“Bota duhet të dijë se shëndeti mendor ka rëndësi. Është po aq i rëndësishëm sa shëndeti juaj fizik, dhe do të dëshiroja që të gjithë ta pranonim këtë, jo vetëm me fjalë, por me veprime”, ishte shprehur ylli.

Reklama

Këtë vit, ajo mori një nominim për “Grammy” për EP-në e saj të parë tërësisht spanjoll dhe një nominim për “Emmy” për rolin e saj në serialin e vlerësuar nga kritikët “Only Murders in the Building”, në të cilin ajo luan përballë Steve Martin dhe Martin Short.

Premiera botërore e “Selena Gomez: My Mind and Me” do të zhvillohet në Teatrin Kinez TCL në Hollywood. /Telegrafi/

Reklama