LAJMI I FUNDIT:

Selena Gomez në dokumentarin e ri flet edhe për ndarjen nga Justin Bieber: Ishte gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë

Selena Gomez në dokumentarin e ri flet edhe për ndarjen nga Justin Bieber: Ishte gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë

Ylli amerikan, Selena Gomez ka zbuluar se ndarja e saj në vitin 2018 me Justin Bieber ishte ‘gjëja më e mirë që i ka ndodhur ndonjëherë’ në dokumentarin e saj të ri Apple +, “My Mind & Me”.

Krijuesja e hitit të “Wolves”, 30 vjeç, e cila u takua me muzikantin e “Baby”, 28-vjeçar, për tetë vjet, tha se ndjeu se duhej të ndodhte ‘ndarja më e keqe ndonjëherë’ në mënyrë që të mësonte të ‘zgjidhte veten dhe të zgjidhte përsëri jetën’.

Pas gjithë historisë së tyre të dashurisë, ndarja u frymëzua për këngën e saj hit të vitit 2020, “Lose You to Love Me”.

“Gjithçka ishte kaq publike. Ndihesha i përhumbur nga një marrëdhënie e kaluar që askush nuk donte ta linte të shkonte. Pastaj thjesht e kalova atë dhe nuk kisha më frikë”, tha Gomez, transmeton DailyMail.

Reklama

“Ndjehem sikur më duhej të kaloja dhimbjen më të keqe të mundshme ndonjëherë dhe më pas thjesht harrova gjithçka me një lëvizje, ishte vërtet konfuze. Por unë thjesht mendoj se kjo duhej të ndodhte dhe në fund të fundit ishte gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë”, u shpreh tutje ajo.

“Bëhet fjalë për më shumë se një dashuri të humbur. Unë jam duke mësuar të zgjedh veten time, të zgjedh jetën, por edhe duke shpresuar që njerëzit të mund të gjejnë hir dhe paqe edhe në këtë. Kënga ka të bëjë me të ditur se ke humbur plotësisht çdo pjesë të asaj që je vetëm për të rizbuluar veten përsëri”, tha Selena duke shtuar se këngën e kishte shkruar në vetëm 45 minuta.

Reklama

Selena dhe Justin ishin të dashuruar që në adoleshencë, por ndarjen e tyre të fundit e patën në vitin 2018, muaj para se ai të martohej në me modelen dhe bashkëshorten e tij aktuale, Hailey Baldwin.

Një muaj pasi Justin u martua me Haileyn, Selena thuhet se pësoi përkeqësim të shëndetit të lidhur me lupusin dhe filloi trajtimin për shëndetin mendor.

Një ditë pasi u publikua lajmi për prishjen e supozuar të Selenës, Justin u pa duke u shfaqur i shqetësuar teksa ishte ulur në makinën e tij pranë Haileyt.

Hailey ka marrë reagime nga fansat e Selenës gjatë marrëdhënies së saj me Justin, me të cilin tani është e martuar për më shumë se katër vjet.

Kur Justin dhe Hailey morën pjesë së bashku në Met Gala në shtator 2021, shikuesit brohorisnin ‘Selena!’.

Reklama

Megjithatë, të dyja ato demonstruan me foton e tyre së bashku muajin e kaluar se ato vetë janë në marrëdhënie miqësore, çfarëdo që mund të mendojnë admiruesit e tyre.

Tani në një intervistë të re me Vulture, Selena tha se fotot nuk ishin “një punë e madhe” dhe shtoi: “Nuk është asgjë e madhe”.

Hailey kishte treguar më parë në podcastin Call Her Daddy se raporti i saj me Selenën ishte ‘i gjithë respekti’ – dhe gjatë së njëjtës intervistë ajo mohoi me vendosmëri se Justin e kishte tradhtuar Selenën me të. /Telegrafi/