LAJMI I FUNDIT:

Seedorf emërohet trajner i Kamerunit, Kluivert ndihmës i tij

Seedorf emërohet trajner i Kamerunit, Kluivert ndihmës i tij

Kombëtarja e Kamerunit ka emëruar dyshen holandeze, Clarence Seedorf dhe Patrick Kluivert në krye të ekipit kombëtar.

Reklama

Legjenda holandez, Seedorf është emëruar trajner i ri i kombëtares afrikane, Kamerunit.

Përveç tij, Kameruni është përkujdesur edhe për ndihmësin dhe ai do të jetë një holandez tjetër, ish-sulmuesi Kluivert.

Clarence Seedorf

Sven-Goran Eriksson, i cili hodhi poshtë punën te Kombëtarja e Irakut, mbajti bisedime për të marrë përgjegjësinë te Kameruni, por ish-menaxheri i Anglisë nuk ishte në gjendje të arrijë një marrëveshje.

Seedorf dhe Kluivert dikur ishin bashkëlojtarë te Ajaxi i trajneri Louis van Gaal që fitoi Ligën e Kampionëve në 1995.

Patrick Kluivert

Kohëzgjatja e kontratës dhe përfitimet e dyshes holandeze nuk janë bërë ende publike nga asnjëra palë.

Për Seedorf, 42-vjeçar, nuk do të jetë puna e parë si trajner pasi ka udhëhequr edhe me skuadrën e Milanit, Shenzhenit dhe Deportivo la Corunas.

Punën e përkohshme të trajnerit te Kameruni deri më tani e mbante legjenda e kësaj kombëtare, ish-mbrojtësi Rigoberg Song. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori