Legjenda e Formula 1, Michael Schumacher është duke u mjekuar në Paris me një tretman sekret, bën të ditur Le Parisien.

Gjermani u bë 50-vjeçar më 3 janar, mirëpo nuk është parë asnjëherë në publik që nga aksidenti tragjik që kishte me ski në Alpet e Zvicrës pesë vite më parë.

Schumacher ishte dërguar në spitalin Pompidou në veri të Parisit këtë të hënë, bëhet e ditur nga Le Parisien, por pa cituar burimin e tyre.

Gazeta franceze më tej ka raportuar se ish-kampioni i botës po e zhvillon një tretman sekret nga kirurgu Philippe Menasche.

Dokumentar për Schumacherin me imazhe të papara më parë Dokumentar për Schumacherin me imazhe të papara më parë

Schumacher vazhdon të mbetet si piloti më i suksesshëm në histori të Formula 1, me 91 ‘Grand Prixe’ të fituara.

Ai i fitoi dy titujt e tij të parë me Benettn në vitin 1994 dhe 1995, para pesë titujve radhazi me Ferrarin nga vitit 2000 deri në vitin 2004. /Telegrafi/