Scarlett Johansson i ndarë “kurora” e aktores më të paguar në botë sipas revistës së specializuar ekonomike, Forbes.

Ylli amerikan i hollivudit kryeson listën e më të paguarve në saje të fitimeve vjetore prej 56 milionë eurove.

E gjithë kjo në saje të roleve filmike, ku fillimisht arkëtoi 35 milionë euro në saje të “Avengers: Endgame” gjersa të tjerash pë filmin e ardhshëm Black Widow.

View this post on Instagram

Gorgeous 💓 @scarlett.johansson.fc . . . . . . … …. …….. 👜🧥👚Shop with Us (Link in Bio) 👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑 Get Updates daily ⭐ #scarlettjohansson ✔Follow My World💕link in bio ⚫ 😍 @alexandra.daddario.fc . . . . . . .• • [ #elizabetholsen #chrisevans #chrishemsworth #jeremyrenner #robertdowneyjr #sebastianstan #markruffalo #cateblanchett #tomhiddleston #zoesaldana #natasharomanoff #blackwidow #wandamaximoff #scarletwitch #brielarson #chrispratt #karengillan #natalieportman #hayleyatwell #evangelinelilly #cobiesmulders #natasharomanova #theotherboleyngirl #Avengers4 #Avengersendgame #captainmarvel #ghostintheshell #nannydiaries ]

A post shared by Scarlett Johansson 🇺🇸 (@scarlett.johansson.fc) on Aug 8, 2019 at 10:33am PDT

Theksojmë se Johansson ndiqet nga Sofia Vergara me 44.1 fitime dhe Reese Witherspoon me 35 milionë fitime.

Në top dhjetëshe gjendet edhe aktoret e tilla si Margot Robbie dhe Charlize Theron e Nicole Kiman.

Shikoni listën e 10-të aktoreve më të paguara:
10. Ellen Pompeo – 22 milionë euro
9. Charlize Theron – 23 milionë euro
8. Margot Robbie – 23.5 milionë euro
7. Elisabeth Moss – 24 milionë euro
6. Kaley Cuoco – 25 milionë euro
5. Jennifer Aniston – 28 milionë euro
4. Nicole Kidman – 34 milionë euro
3. Reese Witherspoon – 35 milionë euro
2. Sofia Vergara – 44.1 milionë euro
1. Scarlett Johansson – 56 milionë euro. /Telegrafi/