Alexis Sanchez mendon se Manchester United është dashur ta transferojë Arturo Vidalin.

Bashkëlojtari te kombëtarja e Kilit, Vidal u largua nga Bayerni i Munichut për të kaluar te Barcelona – megjithëse ishte i lidhur me një kalim te Djajtë e Kuq.

Të dy lojtarët kilian ndajnë të njëjtin agjent, Fernando Felicevichin, por Alexis mendon se për të ndërtuar një ekip të fortë duhet të kemi lojtar të nivelit të lartë.

“Për të konkurruar në nivelet më të larta, ne kemi nevojë për lojtarë si ai”, tha sulmuesi.

“Ai është një lojtar i madh dhe një partner i imi te ekipi kombëtar. Arturo Vidal është shembulli i llojit të lojtarit që duhet të kemi në ekip”, shtoi ai.

Të gjitha lajmet rreth transferimeve Të gjitha lajmet rreth transferimeve

Theksojmë se skuadra angleze ka transferuar brazilianin Fred, gjersa po përballet me një largim të mundshëm të Paul Paogbas.

Ndryshe, United sonte do të luajë ndeshjen e parë të sezonit të ri të Ligës Premier, ku në Old Trafford e mirëpret Leicester City. /Telegrafi/