LAJMI I FUNDIT:

Salah shqetëson tifozët e Liverpoolit, lëshon fushën i lënduar në ndeshjen ndaj Chelseat

Salah shqetëson tifozët e Liverpoolit, lëshon fushën i lënduar në ndeshjen ndaj Chelseat

Mohamed Salah është detyruar të lëshoj fushën i lënduar në perballjen e Liverpoolit ndaj Chelseat në finalen e Kupës FA.

Reklama

Tifozët e Liverpoolit janë në ankth, pasi lojtari i tyre më i mirë, Salah ka pësuar një dëmtim.

Salah është detyruar ta lëshoj fushën në pjesën e parë të ndeshjes finale të Kupës FA që Reds po e luajnë ndaj Chelseat në Wembley.

Ylli egjiptian është lënduar në minutën e 33-të dhe është detyruar ta zëvendësohet nga trajneri Jurgen Klopp.

Në vend të tij, Klopp ka inkuadruar portugezin Diogo Jota.

Shqetësimi i Liverpoolit është i madh, pasi kanë mbetur vetëm dy javë deri te ndeshja finale e Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori