LAJMI I FUNDIT:

Rudiger ‘pa kontroll’ në stërvitje, ndërhyrja ndaj Hazardit ishte brutale

Rudiger ‘pa kontroll’ në stërvitje, ndërhyrja ndaj Hazardit ishte brutale

Antonio Rudiger kaloi këtë verë nga Chelsea te Real Madrid dhe po përpiqet me të gjitha forcat të tregojë se çfarë përforcimi do të jetë, por në seancën e fundit stërvitore e ‘teproi’ dhe dëmtoi bashkëlojtarin e tij Eden Hazard.

Në Real, Rudiger iu bashkua ish-shokut dhe shokut të skuadrës Eden Hazard, me të cilin ndante dhomën e zhveshjes për një kohë te Chelsea.


Mirëpo, në seancën e fundit stërvitore, ai tregoi se nuk i kursen të tjerët rreth tij.

Ndërsa përpiqej t’i merrte topin rivalit të tij, Rudiger bëri një fillim të panevojshëm rrëshqitës dhe për t’i bërë gjërat më keq për Hazard, mbrojtësi gjerman rrëshqiti mbi top dhe u përplas direkt në këmbën e Hazardit.

https://twitter.com/kwamebenaiah/status/1550541001755959296

Futbollisti belg mbeti i shtrirë, ndërsa shokët e skuadrës kapën kokën me atë që kishte bërë Rudiger.

Hazard më në fund iu rikthye stërvitjeve me intensitet të plotë dhe është në formë të lakmueshme.

Ai pas kësaj ndërhyrje nuk do ta humb El Clasicon, pasi Carlo Ancelotti preferon tu jap të gjithë minuta.

Belgu është mirë fizikisht dhe mendërisht i çliruar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

La Liga
U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

Premier League
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Serie A

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori