Kjo është fotografia e parë e çiklistit të përgjakur të Anglisë, Matt Walls, pasi ai në mënyrë të mahnitshme shmangu lëndimin e rëndë pas përplasjes së tij të tmerrshme të dielën.

Reklama

Kampioni olimpik dhe biçikleta e tij fluturuan mbi barrierat dhe në turmë gjatë kualifikimeve të garës, por ai u lirua nga spitali atë natë me vetëm qepje në ballin e tij të prerë.

Prindërit e Walls nuk ishin brenda velodromit të Londrës në kohën e incidentit, me nënën e tij Lorraine ende në hotelin e saj dhe babain e tij Larry duke e shikuar në shtëpi.

Çiklisti anglez Matt Walls kërkoi trajtim spitalor pas përplasjes së tij të tmerrshme të dielën

“Isha duke parë lojërat drejtpërdrejt në TV dhe Lorraine vrapoi nga hoteli në velodrom pasi dëgjoi për përplasjen”, deklaroi Larry për Sportsmail.

Reklama

“Ishte një kohë e tmerrshme, por pas 45 minutash, dëgjuam se Matt ishte i vetëdijshëm dhe Lorraine mbërriti në velodrom dhe ne të gjithë mund të relaksoheshim”.

Reklama

“Lorraine dhe e dashura e Matt Fleur e vizituan atë në spital dhe ai ishte në formë të mirë dhe u kontrollua në mbrëmje në hotel”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Muret u ulën në turmë gjatë xhiros së fundit në garën 15 km për meshkuj të dielën24-vjeçari kampion olimpik omnium hyri në turmë duke u përpjekur të shmangte kalorës në një përplasje më poshtë.Kishte fëmijë të ulur në rreshtin e parë ku Wells fluturoi mbi barrierë gjatë përplasjes tronditëse të dielën