LAJMI I FUNDIT:

Rritet dukshëm vlera e Aro Muric pas paraqitjeve fantastike me Burnleyn

Rritet dukshëm vlera e Aro Muric pas paraqitjeve fantastike me Burnleyn

Arijanet Muric është duke kaluar sezonin e tij më të mirë në karrierë dhe vlera e tij në treg po rritet dita e ditës.

Reklama

Falë paraqitjeve të mrekullueshme me Burnleyn në Championshipin anglez, vlera e Muric është rritur nga faqja e specializuar për vlerat e futbollistëve ‘Transfermarkt’.

Nga 4 milionë sa kushtonte më parë, Aro Muric tani ka vlerën 6 milionë euro.

24-vjeçari ka shkëlqyer nën urdhrat e Vincent Kompany te Burnley, pasi ka mbrojtur në 35 ndeshje, ku 15 prej tyre e ka mbajtur portën e paprekur.

Aro është një nga futbollistët kosovar me notën mesatare më të madhe në botë këtë edicion.

Nga Rrahmani te Muslija - Top pesë lojtarët që shkëlqyen në javën që lamë pas
Lexo po ashtu Nga Rrahmani te Muslija - Top pesë lojtarët që shkëlqyen në javën që lamë pas

Kujtojmë që përpos portierit Aro Muric, vlera i është rritur edhe Arbnor Mujës, Milot Rashicës dhe Vedat Muriqit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Ndërkombëtare
Mourinho flet për të ardhmen e Romës, Dybala dhe historia e Sevillas përpara finales së Ligës së Evropës

Mourinho flet për të ardhmen e Romës, Dybala dhe historia e Sevillas përpara finales së Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Kalo në kategori