LAJMI I FUNDIT:

Rooney u ndëshkua me të kuq pas një ndërhyrje të rrezikshme, por shpëtoi pas rishikimit të VAR-it nga gjyqtari

Rooney u ndëshkua me të kuq pas një ndërhyrje të rrezikshme, por shpëtoi pas rishikimit të VAR-it nga gjyqtari

Wayne Rooney ishte me fat, pasi mori karton të kuq pas një ndërhyrje të pamatur, por e cila u anulua pas rishikimit të VAR-it nga gjyqtari.

Ish- ylli i Anglisë dhe Manchester Unitedit u ndalua në një aksion nga Michael Barrios i FC Dallas, i cili ia hoqi topin nga këmbët e tij.

Por, Rooney i nervozuar me këtë u mundua ta ndalojë shpejt kundërshtarin, por ndërhyrja e tij nga mbrapa ishte e rrezikshme.

Gjyqtari Nima Saghafi ndërhyri shpejt duke e ndëshkuar me karton të kuq 33-vjeçarin anglez duke marrë parasysh ashpërsinë dhe rrezikun e ndërhyrjes.

Megjithatë, gjyqtari Saghafi e tërhoqi kartonin e kuq pasi rishikoi ndërhyrjen e anglezit në VAR.

Saghafi dukej i bindur pasi shikoi sërish se Rooney kishte pak ose thënë aspak kontakt me lojtarin Barrios.

Gjyqtari e ndëshkoi me të verdhë pastaj anglezin, pasi u bind gjithashtu se ai nuk ishte lojtari i fundit në aksion. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=OqQ8qPcMPRY

Në trend Sport

Më shumë
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
Valverde zbulon zemërimin e tij me Ancelottin

Valverde zbulon zemërimin e tij me Ancelottin

La Liga
Lista me 16 futbollistët më të pasur në futboll – njëri është 33 herë më i pasur se Ronaldo

Lista me 16 futbollistët më të pasur në futboll – njëri është 33 herë më i pasur se Ronaldo

Ndërkombëtare
Ylli i Liverpoolit do të thyejë rekordin 64-vjeçar në Euro 2024

Ylli i Liverpoolit do të thyejë rekordin 64-vjeçar në Euro 2024

Përfaqësueset
“Një nga lojtarët më inteligjentë”, Guardiola vlerëson lartë ish-yllin e Man Cityt

“Një nga lojtarët më inteligjentë”, Guardiola vlerëson lartë ish-yllin e Man Cityt

Ndërkombëtare
Kalo në kategori