LAJMI I FUNDIT:

Roma vuan, por merr tri pikë si mysafir i Sheriff Tiraspolit

Roma vuan, por merr tri pikë si mysafir i Sheriff Tiraspolit
Reklama

Roma ka arritur të shënojë fitore ndaj Sherrif Tiraspolit si mysafir me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Ligës së Evropës.

Pas dy rasteve nga secila skuadër, goli erdhi në kohën shtesë të pjesës së parë.


Leandro Paredes shënoi goli me një goditje të saktë për 1-0.

Në pjesën e dytë vendasit arritën të barazonin me Cristian Tovar në minutën e 57-të për 1-1.

Por Roma arriti të shënojë golin e epërsisë sërish në minutën e 65-të, kur Romelu Lukaku gjeti rrjetën për 2-1.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Roma mori fitoren e parë në ndeshjen e parë në Ligën e Evropës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Liga e Kampionëve
“Nuk ka qenë kurrë një debat”, Carragher shkakton zemërim me qëndrimin ndaj debatit Messi-Ronaldo

“Nuk ka qenë kurrë një debat”, Carragher shkakton zemërim me qëndrimin ndaj debatit Messi-Ronaldo

Ndërkombëtare
Nëse kalon tutje - 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Nëse kalon tutje - 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Liga e Kampionëve
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori