Roma do të ofrojë Cengiz Underin ose Amadou Diaëaran te Arsenali si pjesë e marrëveshjes për Granit Xhakën.

Jose Mourinho e ka kërkuar në mënyrë specifike përfaqësuesin zviceran dhe shpreson që marrëveshja të mbyllet përpara Euro 2020.

Një propozim fillestar ishte 15 milionë euro që tashmë është refuzuar, pasi Arsenal po pret për të paktën 20 milionë euro.

Sipas Calciomercato.com, Giallorossi mund të shtojë një lojtar si pjesë të marrëveshjes për të ulur çmimin.

Opsionet që do të propozohen janë mesfushori Diaëara dhe sulmuesi Under.

Cengiz Under u kthye në Stadio Olimpico pasi Leicester City vendosi të mos e paguante opsionin për ta blerë.  /Telegrafi/