Roma ka fituar 3-1 ndaj Veronës në kuadër të javës së 12-të në Serie A.

Reklama

Vendasit ishin ata që kaluan në epërsi me anë të Pawel Dawidowicz në minutën e 27-të, me një asistim të Davide Faraonit.

Por, polaku ishte i pafat, pasi në minutën e 36-të u ndëshkua direkt me karton të kuq.

Roma përfitoi nga kjo epërsi numerike, dhe shënoi golin e barazimit përmes Nicolo Zaniolos (45+1’).

45 minutat e parë përfunduar me këto dy gola, derisa në pjesën e dytë djelmoshat e Jose Mourinhos rikthyen rezultatin në favorin e tyre.

Cristian Volpato e përmbysi rezultatin, pasi shënoi për 2-1 në minutën e 88-të, por mysafirët nuk u ndalën me kaq.

Reklama

Stephan El Shaarawy realizoi për 3-1 në minutën e 90+2-të, ndërsa Volpato ishte në rolin e asistuesit

Reklama

Pas javës së 12-të, Roma gjendet në vendin e katërt me 25 pikë, ndërsa në xhiron e 13-të do të kenë punë me Lazion. /Telegrafi/


Standings provided by Sofascore