Roma ka konfirmuar transferimin e Davide Santon dhe Nicolo Zaniolon nga Interi.

Dyshja erdhën te klubi nga kryeqyteti italian si pjesë e marrëveshjes së kalimit të Radja Nainggolan te zikaltrit.

Belgu nënshkroi me skuadrën e Luciano Spallettit për katër vite dhe së bashku, ku përveç dy lojtarëve të lartpërmendur, skuadra nga Milano pagoi edhe 24 milionë euro.

Foto: AS Roma English/Twitter

Kartoni i Santon u llogarit në vlerë 9.5 milionë euro dhe nënshkroi kontratë deri më 30 qershor 2022.

Ndërsa Zaniolo u vlerësua për 4.5 milionë euro, ndërsa në transferimin te një klub tjetër, Interi ka të drejt 15 për qind të shumës së transferimit.

18-vjeçari ka në nënshkruar për pesë vite, kurse në fanellë do të mbajë numrin 22.

Santon në të kaluarën ka qenë pjesë edhe e Cesenas dhe Newcastle Unitedit. /Telegrafi/