LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora nuk mungon me të dashurin në ‘Critics Choice Awards 2022’, shkëlqen me fustanin e guximshëm

Rita Ora nuk mungon me të dashurin në ‘Critics Choice Awards 2022’, shkëlqen me fustanin e guximshëm
Reklama

Rita Ora dukej tejet tërheqëse me një fustan të guximshëm teksa mori pjesë në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve, Critics Choice Awards 2022 në Los Angeles të dielën mbrëma.

Këngëtarja 31 vjeçe, e mbuloi modestinë e saj me një fustan prej kadifeje ngjyrë vishje, i cili kishte pjesë të prera te pjesa e këmbës dhe në mes, shkruan DailyMail.


Ajo tregoi figurën e saj fenomenale në pjesët e prerjeve të fustanit, teksa u shoqërua me të dashurin e saj Taika Waititi në hotelin Fairmont Century Plaza.

Fustani mahnitës ngjitej pas linjave të saj të mrekullueshme dhe paraqiste një dizajn me mëngë të gjata dhe detaje të kryqëzuara mbi dekoltenë e saj.

Lista me fituesit në 'Critics Choice Awards 2022'
Lexo po ashtu Lista me fituesit në 'Critics Choice Awards 2022'

Ajo i la flokët e saj bionde të lëshuara në valë të lirshme, gjersa zgjodhi një makijazh tipik joshës për mbrëmjen.

Ndërkohë, aktori dhe regjisori Taika Waititi, 46 vjeç, dukej si gjithmonë më i zbehtë i veshur me një kostum të zi, kravatë mëndafshi dhe këmishë të errët, teksa ia kishte vënë krahun të dashurës së tij mahnitëse.

Edicioni i 27-të i ndarjes së çmimeve Critics Choice Awards u organizua nga Taye Diggs dhe Nicole Byer dhe u zhvillua në Hotelin Fairmont Century Plaza në Century City, Kaliforni.

Nominimet për këtë ngjarje u shpallën në dhjetor.

Critics Choice Awards fillimisht ishin planifikuar të mbaheshin më 9 janar, por u shty për shkak të rritjes së rasteve të COVID-19, konkretisht variantit omicron.

Shoqata e Zgjedhjes së Kritikëve tha në një deklaratë më 13 janar se ata do të ecnin përpara me një ngjarje personalisht dhe do të punonin me Departamentin e Shëndetit Publik të Qarkut Los Angeles ‘për të siguruar që protokollet e duhura COVID-19 për t’i mbajtur të gjithë pjesëmarrësit të sigurt dhe të rehatshëm do të të jenë në vend’ deri më 13 mars.

“Duke ndjekur shkencën dhe ndjekjen e rrjedhës së variantit Omicron, ne besojmë se 13 marsi do të jetë dita e duhur për të nderuar siç duhet arritjet më të mira në film dhe televizion gjatë vitit të kaluar”, tha në deklaratë CEO i CCA, Joey Berlin.

“Ne mund të kishim vazhduar me datën tonë origjinale të 9 janarit me pjesëmarrje të kufizuar ose të kalonim në një shfaqje virtuale të çmimeve si vitin e kaluar”.

“Por ne vendosëm të prisnim derisa të mund të mblidheshim personalisht dhe të festonim vërtet me komunitetin krijues, udhëheqësit e industrisë dhe anëtarët tanë të CCA të gjithë së bashku në një mjedis të bukur për ta parë e gjithë bota”.

Data e re bie ndesh me një tjetër shfaqje të madhe të çmimeve, BAFTA Awards 2022, e cila gjithashtu u zhvillua më 13 mars.

Sipas burimeve të Variety, CCA dhe BAFTA ishin në komunikim për këtë çështje dhe kishin një mirëkuptim të ndërsjellë mes njëra-tjetrës. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Mediumi prestigjioz amerikan “Rolling Stone”: Drake feston Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë në videon “Polar Opposites”

Mediumi prestigjioz amerikan “Rolling Stone”: Drake feston Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë në videon “Polar Opposites”

Magazina
Vjosa Osmani publikon një video përmbledhëse të darkës së yjeve, ku prezente ishte edhe Rita Ora me burrin e saj Taika Waititi

Vjosa Osmani publikon një video përmbledhëse të darkës së yjeve, ku prezente ishte edhe Rita Ora me burrin e saj Taika Waititi

Magazina
Dua Lipa duket e mahnitshme ndërsa shijon një shëtitje në qytetin e New Yorkut

Dua Lipa duket e mahnitshme ndërsa shijon një shëtitje në qytetin e New Yorkut

Magazina
Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Magazina
Edona James tregon se çka i pëlqen më shumë tek një mashkull

Edona James tregon se çka i pëlqen më shumë tek një mashkull

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
Kalo në kategori