LAJMI I FUNDIT:

Lista me fituesit në ‘Critics Choice Awards 2022’

Lista me fituesit në ‘Critics Choice Awards 2022’

“The power of the dog” po tregon se ka fuqi të madhe gjatë sezonit të çmimeve.

Filmi me regji të Jane Campion, u largua me çmimin për filmin më të mirë në edicionin e 27-të të ndarjes së çmimeve “Annual Critics Choice Awards”, të cilat u prezantuan të dielën.


Drama e Netflix-it i priu listës së fituesve duke fituar katër çmime gjithsej, përfshirë regjinë më të mirë, shkruan CNN.

Ndahen çmimet BAFTA 2022 - "The power of the dog" fiton çmimin kryesor
Lexo po ashtu Ndahen çmimet BAFTA 2022 - "The power of the dog" fiton çmimin kryesor

“Belfast” ishte gjithashtu një fitues i shumëfishtë çmimesh.

Nga ana televizive: “Succession”, “Mare of Easttown” dhe “Ted Lasso” morën disa çmime kryesore, ku ky i fundit fitoi më së shumti çmime të natës midis serialeve të nominuar, me katër fitore.

Rita Ora nuk mungon me të dashurin në 'Critics Choice Awards 2022', shkëlqen me fustanin e guximshëm
Lexo po ashtu Rita Ora nuk mungon me të dashurin në 'Critics Choice Awards 2022', shkëlqen me fustanin e guximshëm

Më poshtë është lista e fituesve të plotë në “Critics Choice Awards 2022”:

Seriali më i mirë dramë
“Evil” (Paramount+)
“For All Mankind” (Apple TV+)
“The Good Fight” (Paramount+)
“Pose” (FX)
“Squid Game” (Netflix)
“Succession” (HBO) 
“This Is Us” (NBC)
“Yellowjackets” (Showtime)

Aktori më i mirë në një serial dramë
Sterling K. Brown — “This Is Us” (NBC)
Mike Colter — “Evil” (Paramount+)
Brian Cox — “Succession” (HBO)
Lee Jung-jae — “Squid Game” (Netflix) 
Billy Porter — “Pose” (FX)
Jeremy Strong — “Succession” (HBO)

Aktorja më e mirë në një serial dramë
Uzo Aduba — “In Treatment” (HBO)
Chiara Aurelia — “Cruel Summer” (Freeform)
Christine Baranski — “The Good Fight” (Paramount+)
Katja Herbers — “Evil” (Paramount+)
Melanie Lynskey — “Yellowjackets” (Showtime)
MJ Rodriguez — “Pose” (FX)

Aktori më i mirë në rol dytësor një serial dramë
Nicholas Braun — “Succession” (HBO)
Billy Crudup — “The Morning Show” (Apple TV+)
Kieran Culkin — “Succession” (HBO) 
Justin Hartley — “This Is Us” (NBC)
Matthew Macfadyen — “Succession” (HBO)
Mandy Patinkin — “The Good Fight” (Paramount+)

Aktorja më e mirë në rol dytësor në një serial dramë
Andrea Martin — “Evil” (Paramount+)
Audra McDonald — “The Good Fight” (Paramount+)
Christine Lahti — “Evil” (Paramount+)
J. Smith-Cameron — “Succession” (HBO)
Sarah Snook — “Succession” (HBO)
Susan Kelechi Watson — “This Is Us” (NBC)

Seriali më i mirë komedi
“The Great” (Hulu)
“Hacks” (HBO Max)
“Insecure” (HBO)
“Only Murders in the Building” (Hulu)
“The Other Two” (HBO Max)
“Reservation Dogs” (FX on Hulu)
“Ted Lasso” (Apple TV+) 
“What We Do in the Shadows” (FX)

Aktori më i mirë në një serial komedi
Iain Armitage — “Young Sheldon” (CBS)
Nicholas Hoult — “The Great” (Hulu)
Steve Martin — “Only Murders in the Building” (Hulu)
Kayvan Novak — “What We Do in the Shadows” (FX)
Martin Short — “Only Murders in the Building” (Hulu)
Jason Sudeikis — “Ted Lasso” (Apple TV+)

Aktorja më e mirë në një serial komedi
Elle Fanning — “The Great” (Hulu)
Renée Elise Goldsberry — “Girls5eva” (Peacock)
Selena Gomez — “Only Murders in the Building” (Hulu)
Sandra Oh — “The Chair” (Netflix)
Issa Rae — “Insecure” (HBO)
Jean Smart — “Hacks” (HBO Max)

Aktori më i mirë në rol dytësor një serial komedi
Ncuti Gatwa — “Sex Education” (Netflix)
Brett Goldstein — “Ted Lasso” (Apple TV+) 
Harvey Guillén — “What We Do in the Shadows” (FX)
Brandon Scott Jones — “Ghosts” (CBS)
Ray Romano — “Made for Love” (HBO Max)
Bowen Yang — “Saturday Night Live” (NBC)

Aktorja më e mirë në rol dytësor në një serial dramë
Hannah Einbinder — “Hacks” (HBO Max)
Kristin Chenoweth — “Schmigadoon!” (Apple TV+)
Molly Shannon — “The Other Two” (HBO Max)
Cecily Strong — “Saturday Night Live” (NBC)
Josie Totah — “Saved By the Bell” (Peacock)
Hannah Waddingham — “Ted Lasso” (Apple TV+)

Seriali më i mirë i limituar
“Dopesick” (Hulu)
“Dr. Death” (Peacock)
“It’s a Sin” (HBO Max)
“Maid” (Netflix)
“Mare of Easttown” (HBO) 
“Midnight Mass” (Netflix)
“The Underground Railroad” (Amazon Prime Video)
“WandaVision” (Disney+)

Aktori më i mirë në një serial të limituar ose film të krijuar për televizion
Olly Alexander — “It’s a Sin” (HBO Max)
Paul Bettany — “WandaVision” (Disney+)
William Jackson Harper — “Love Life” (HBO Max)
Joshua Jackson — “Dr. Death” (Peacock)
Michael Keaton — “Dopesick” (Hulu) 
Hamish Linklater — “Midnight Mass” (Netflix)

Aktorja më e mirë në një serial të limituar ose film të krijuar për televizion
Danielle Brooks — “Robin Roberts Presents: Mahalia” (Lifetime)
Cynthia Erivo — “Genius: Aretha” (National Geographic)
Thuso Mbedu — “The Underground Railroad” (Amazon Prime Video)
Elizabeth Olsen — “WandaVision” (Disney+)
Margaret Qualley — “Maid” (Netflix)
Kate Winslet — “Mare of Easttown” (HBO) 

Aktori më i mirë në rol dytësor në një serial të limituar ose film të krijuar për televizion
Murray Bartlett — “The White Lotus” (HBO) 
Zach Gilford — “Midnight Mass” (Netflix)
William Jackson Harper — “The Underground Railroad” (Amazon Prime Video)
Evan Peters — “Mare of Easttown” (HBO)
Christian Slater — “Dr. Death” (Peacock)
Courtney B. Vance — “Genius: Aretha” (National Geographic)

Aktorja më e mirë në rol dytësor në një serial të limituar ose film të krijuar për televizion
Jennifer Coolidge — “The White Lotus” (HBO)
Kaitlyn Dever — “Dopesick” (Hulu)
Kathryn Hahn — “WandaVision” (Disney+)
Melissa McCarthy — “Nine Perfect Strangers” (Hulu)
Julianne Nicholson — “Mare of Easttown” (HBO)
Jean Smart — “Mare of Easttown” (HBO)

Seriali më i mirë në gjuhë të huaj
“Acapulco” (Apple TV+)
“Call My Agent!” (Netflix)
“Lupin” (Netflix)
“Money Heist” (Netflix)
“Narcos: Mexico” (Netflix)
“Squid Game” (Netflix) 

Filmi më i mirë
“Belfast”
“CODA”
“Don’t Look Up”
“Dune”
“King Richard”
“Licorice Pizza”
“Nightmare Alley”
“The Power of the Dog”
“tick, tick…Boom!”
“West Side Story”

Aktori më i mirë
Nicolas Cage — “Pig”
Benedict Cumberbatch — “The Power of the Dog”
Peter Dinklage — “Cyrano”
Andrew Garfield — “tick, tick…Boom!”
Will Smith — “King Richard” 
Denzel Washington — “The Tragedy of Macbeth”

Aktorja më e mirë
Jessica Chastain — “The Eyes of Tammy Faye”
Olivia Colman — “The Lost Daughter”
Lady Gaga — “House of Gucci”
Alana Haim — “Licorice Pizza”
Nicole Kidman — “Being the Ricardos”
Kristen Stewart — “Spencer”

Aktori më i mirë në rol dytësor
Jamie Dornan — “Belfast”
Ciarán Hinds — “Belfast”
Troy Kotsur — “CODA” 
Jared Leto — “House of Gucci”
J.K. Simmons — “Being the Ricardos”
Kodi Smit-McPhee — “The Power of the Dog”

Aktorja më e mirë në rol dytësor
Caitríona Balfe — “Belfast”
Ariana DeBose — “West Side Story” 
Ann Dowd — “Mass”
Kirsten Dunst — “The Power of the Dog”
Aunjanue Ellis — “King Richard”
Rita Moreno — “West Side Story”

Aktori/aktorja i/e ri/re më i/e mirë
Jude Hill — “Belfast” 
Cooper Hoffman –” Licorice Pizza”
Emilia Jones — “CODA”
Woody Norman — “C’mon C’mon”
Saniyya Sidney — “King Richard”
Rachel Zegler — “West Side Story”

Kasti më i mirë i aktorëve
“Belfast” 
“Don’t Look Up”
“The Harder They Fall”
“Licorice Pizza”
“The Power of the Dog”
“West Side Story”

Regjisori më i mirë
Paul Thomas Anderson — “Licorice Pizza”
Kenneth Branagh — “Belfast”
Jane Campion — “The Power of the Dog” 
Guillermo del Toro — “Nightmare Alley”
Steven Spielberg — “West Side Story”
Denis Villeneuve — “Dune”

Komedia më e mirë
“Barb & Star Go to Vista Del Mar”
“Don’t Look Up”
“Free Guy”
“The French Dispatch”
“Licorice Pizza” 

Filmi më i mirë i animuar
“Encanto”
“Flee”
“Luca”
“The Mitchells vs the Machines” 
“Raya and the Last Dragon”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
E mbuluar dhe me kurorën e

E mbuluar dhe me kurorën e "miss"-it, publikohen të tjera fotografi të Kaderit nga e kaluara ku dukej shumë më ndryshe

Magazina
Linda Halimi befason me deklarata të tjera: Lumbardhi i ka shkruar vëllait tim, i ka kërkuar që unë të mos e ngacmoj në BBVK

Linda Halimi befason me deklarata të tjera: Lumbardhi i ka shkruar vëllait tim, i ka kërkuar që unë të mos e ngacmoj në BBVK

Magazina
Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Magazina
Sherr në Big Brother VIP Kosova 2? Alaudin Hamiti del me një sqarim

Sherr në Big Brother VIP Kosova 2? Alaudin Hamiti del me një sqarim

Magazina
Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Magazina
“Shko bërtiti gruas tënde se po flet palidhje”, degradon debati mes Bucit dhe Adrit në BBVK

“Shko bërtiti gruas tënde se po flet palidhje”, degradon debati mes Bucit dhe Adrit në BBVK

Magazina
Kalo në kategori